Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Od października działać miały ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny. Na deklaracjach się skończyło. – Czekamy na odbiór – tłumaczą się urzędnicy.

We wrześniu informowaliśmy, że zakończył się jeden z ostatnich etapów modernizacji stacji Rzeszów Główny – montaż zadaszenia nad wyjściem z tunelu od strony placu dworcowego. Na pierwszą połowę października planowano włączenie ruchomych schodów i wind, a tym samym domknięcie inwestycji. Tak się jednak nie stało. 9 listopada nadal nie mogą z nich korzystać podróżni. Dlaczego?

 – Schody ruchome i windy są gotowe, ale trwają ich odbiory. Urządzenia muszą przejść odpowiednie testy, dopiero gdy otrzymamy gwarancję jakości i formalne pozwolenie na ich uruchomienie, zrobimy to. Liczymy, że stanie się to jeszcze w listopadzie – mówi Dorota Szalacha z PKP PLK.
 
Przypomnijmy, że w ramach wartego 205 mln zł projektu przebudowy stacji Rzeszów Główny zmodernizowane zostały m.in. wiadukt przy ulicy Batorego i przejazd drogowo-kolejowy przy ulicy Konopnickiej, a także trzy perony.
 
Na stacji zamontowano też 4 windy (przy wejściu na peron nr 1 od Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3, przy wyjściu od ul. Kochanowskiego) oraz 4 pary schodów ruchomych – przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściach od Placu Dworcowego i ul. Kochanowskiego. 
 
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: