Zdjęcie: PKP PLK

1 grudnia na stacji Rzeszów Główny zaczęły działać ruchome schody. Od zakończenia przebudowy Polskie Linie Kolejowe dzielą już tylko prace porządkowe. 

– Schody ruchome znajdują się przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściach od Placu Dworcowego i ul. Kochanowskiego  – informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

To kolejne ułatwienie dla podróżnych. Od 17 listopada mogą oni korzystać także z czterech wind. Te z kolei mieszczą się przy wejściu na peron nr 1 od Placu Dworcowego i przy peronach nr 2 i 3, a także przy wyjściu od ul. Kochanowskiego.

Aktualnie na stacji Rzeszów Główny trwają prace porządkowe. Inwestycja ma zostać zamknięta przed końcem roku. Jeszcze w grudniu Polskie Linie Kolejowe ogłoszą przetarg na nowe wyświetlacze, zegary i głośniki.

Przypomnijmy, że w ramach wartych 205 mln zł prac modernizacyjnych przebudowano m.in. trzy perony, wiadukt przy ulicy Batorego i przejazd drogowo-kolejowy przy ulicy Konopnickiej, tunel łączący plac dworcowy z osiedlem 1000-lecia (zastąpił zabytkową kładkę).

(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama