Zdjęcie: PKP PLK

Podróżni mogą już korzystać z czterech wind, które kilka tygodni temu zamontowano na stacji Rzeszów Główny. 

W ubiegły poniedziałek poinformowaliśmy, że windy i schody ruchome na stacji Rzeszów Główny są, ale nie działają. – Urządzenia muszą przejść odpowiednie testy, dopiero gdy otrzymamy gwarancję jakości i formalne pozwolenie na ich uruchomienie, zrobimy to. Liczymy, że stanie się to jeszcze w listopadzie – tłumaczyła nam wtedy Dorota Szalacha z PKP PLK.

Zgodnie z zapowiedzią część urządzeń uruchomiono. Od wtorku (17 listopada) podróżni korzystać mogą z czterech wind. – Zaprojektowano je tak, by bez problemu mogły z nich skorzystać nie tylko osoby na wózkach inwalidzkich, lecz także rodziny z dziećmi, osoby z ciężkimi bagażami i rowerzyści – mówi Dorota Szalacha. 

Windy mieszczą się przy wejściu na peron nr 1 od Placu Dworcowego i przy peronach nr 2 i 3, a także przy wyjściu od ul. Kochanowskiego.

Na odbiór nadal czekają cztery pary schodów ruchomych – przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściach od Placu Dworcowego i ul. Kochanowskiego. 

Inwestycja dobiega końca

W ramach wartego 205 mln zł projektu przebudowy stacji Rzeszów Główny zmodernizowano m.in. trzy perony, wiadukt przy ulicy Batorego i przejazd drogowo-kolejowy przy ulicy Konopnickiej, tunel łączący plac dworcowy z osiedlem 1000-lecia (zastąpił zabytkową kładkę) i przystanek Rzeszów Zachodni nad al. Wyzwolenia.

Aktualnie trwają prace wykończeniowe i porządkowe. – Jesteśmy na finiszu. Wszystko, co związane z inwestycją, ma zostać zamknięte do końca roku – deklaruje Dorota Szalacha. – Wyprzedzimy termin o cztery miesiące. Zakończenie przebudowy planowano na kwiecień 2021 roku – dodaje. 

Polskie Linie Kolejowe zamierzają też unowocześnić informację pasażerską. Przetarg na nowe wyświetlacze, zegary i głośniki zostanie ogłoszony prawdopodobnie w grudniu.
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama