Zdjęcie: PKP PLK
Reklama

Od soboty (22 sierpnia) z trzeciego peronu na stacji Rzeszów Główny mogą już korzystać podróżni. Jesienią będą gotowe windy i schody ruchome. 

Ze zmodernizowanego trzeciego peronu odjeżdżają już pociągi w kierunku Tarnowa, Krakowa, Tarnobrzega, Lublina i Przemyśla. – Jesienią podróże ułatwią windy i schody ruchome – zapowiada Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Ostatni peron, podobnie jak dwa pozostałe, jest wyższy i ułatwia wsiadanie do pociągów. Wszystkie trzy perony wyposażone są w zadaszone wiaty i ławki. Przygotowano dla podróżnych także ponad 100 tablic informacyjnych, które pomagają w orientacji na stacji.

Komfort i bezpieczeństwo w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących zapewnia system ścieżek naprowadzających oraz oznaczeń.

Przypomnijmy, że od 10 sierpnia na stacji otwarty jest 140-metrowy tunel, który zastąpił zabytkową kładkę, i który łączy osiedle 1000-lecia ze Śródmieściem. Trwają w nim ostatnie prace wykończeniowe.

PLK powoli kończy modernizować stację. Zostało jeszcze wykonanie zadaszenia nad tunelem od Placu Dworcowego, uruchomienie 4 wind: przy wejściu na peron nr 1 od Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3, przy wyjściu od ul. Kochanowskiego, a także 4 par schodów ruchomych (przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściach od Placu Dworcowego i ul. Kochanowskiego). Ma to nastąpić we wrześniu.

W planach PLK ma także unowocześnienie informacji pasażerskiej, w tym zamontowanie wyświetlaczy, zegarów i głośników. 

Jak na razie, w ramach inwestycji wartej 200 mln zł zmodernizowano m.in. trzy perony, przebudowano wiadukt przy ulicy Batorego i przejazd drogowo-kolejowy przy ulicy Konopnickiej oraz wzniesiono nowy przystanek Rzeszów Zachodni nad aleją Wyzwolenia. 

Zdjęcie: PKP PLK

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: