W minioną środę na jednym z przejść dla pieszych w Stalowej Woli mundurowi chcieli przepuścić czekające przed pasami dzieci. Nie kryli zdziwienia, gdy jadąca z naprzeciwka kobieta na ich oczach zignorowała przepisy wjeżdżając na przejście.
Na szczęście dzieci były uważne i w porę zareagowały i cofnęły się przed zagrożeniem.
Mogła przejechać dzieci
W minioną środę, 5 listopada, przed godz. 14, stalowowolscy policjanci wydziału ruchu drogowego na ul. Ofiar Katynia byli świadkami niebezpiecznej sytuacji.
– Policyjny patrol, widząc z lewej strony dwójkę dzieci oczekujących na możliwość przejścia, zatrzymał się, aby mogły bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy – poinformowała st. asp. Małgorzata Kania, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
Funkcjonariusze nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy jadące z naprzeciwka audi, nie zwolniło, nie ustąpiło pierwszeństwa i przejechało przez przejście. Kierująca pojazdem kobieta lekceważyła przepisy i sytuację na drodze.
Na szczęście dzięki swojej czujności dzieci w porę zareagowały i cofnęły się, tym samym ratując się przed zderzeniem.
Bądź na bieżąco.
Wysoka kara
Policjanci, nie tracąc czasu, natychmiast ruszyli za pojazdem i zatrzymali go do kontroli.
– W związku z popełnionym wykroczeniem, 27-latka kierująca audi ukarana została mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi – przekazała rzeczniczka stalowowolskiej policji.
Apel policji
W związku z zaistnieniem wspomnianej sytuacji, stalowowolscy mundurowi przestrzegają kierowców:
– Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Zlekceważenie przepisów, czy chwila nieuwagi mogą skończyć się tragedią – czytamy w komunikacie KPP w Stalowej Woli.
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Jednostki wojskowe będą szkolić obywateli. Program „wGotowości” startuje w listopadzie
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Groźna kolizja. 18-latek wpadł w poślizg i uderzył w rejsowy autobus [ZDJĘCIA] kolizja autobus osobówka](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/OSP-KSRG-Fredropol-zderzenie-busa-z-osobowka-02-218x150.jpg)
![Dramatyczna walka z ogniem. Płonął budynek gospodarczy tuż obok domów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Pozar-budynku-gospodarczego-Narol-00-218x150.png)
![Groźne zderzenie na zaśnieżonej trasie. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA] zderzenie w zimowej aurze](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/zderzenie-bieszczady-06-218x150.jpg)
![Zima nie odpuszcza. Dostawczak z przyczepą zwisł nad rowem i zablokował drogę [ZDJĘCIA] dostawczak zablokowana droga](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/dostawczy-zablokowana-droga-05-218x150.jpg)








![Rzeszów podsumowuje rok rekordowych inwestycji. Ponad 800 mln zł na cztery kluczowe zadania [ZDJĘCIA] oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/MPWiK-Rzeszow-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)

















![Rzeszów w blasku milionów. Wydatki na iluminację na tle innych polskich miast [ZDJĘCIA] iluminacje świąteczne 2025, Rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/iluminacja-swiateczna-rzeszow-2025-03-218x150.jpg)







