Reklama

W czwartej edycji plebiscytu radiowej „Trójki” na Kulturystę Roku 2013 zwyciężyła Monika Wolańska, dyrektorka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej na Podkarpaciu.

38-letnią Monikę Wolańską nagrodzono za „umiejętne (od lat) prowadzenie wyjątkowej – na skalę Polski – instytucji, łączącej pokolenia; za to, że wie, jak spotkać i wykorzystać to, co wynika z dawnej wielokulturowości i wielonarodowości tej części kontynentu; za przypominanie, że haftowanie, tkanie, czy filcowanie wełny jest czymś pięknym i wciąż żywym i za opiekę nad miejscem, w którym powstaje sztuka – przez wielkie ‘S’.”

„Jestem absolwentką Uniwersytetu Ludowego z czasu, gdy mieścił się on jeszcze we Wzdowie” – mówiła na antenie radiowej „Trójki” Monika Wolańska, gdy została nominowana do tytułu Kulturysty Roku 2013. „Będąc słuchaczką, pokochałam tę szkołę całym sercem. Po ukończeniu współpracowałam z nią, prowadziłam różnego rodzaju warsztaty. Organizowała różnego rodzaju warsztaty. Organizowała koncerty i imprezy, potem poproszono mnie, żebym została wykładowcą historii sztuki. A w pewnym momencie okazało się, że nie ma nikogo, kto mógłby objąć prowadzenie placówki i poproszono mnie, żebym została dyrektorką. Na jakiś czas… On trwa do tej pory – powiedziała Monika Wolańska.

Dyrektorką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego jest od 8 lat. Wolańska przeniosła go do Woli Sękowej ze Wzdowa. Uniwersytet organizuje m.in. kursy rękodzieła artystycznego, warsztaty witrażu i filcowania.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.