Reklama

Dziennik „Puls Biznesu” uznał, że most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie jest jedną z 10 najciekawszych i najbardziej spektakularnych inwestycji samorządowych 2015 r.

Most im. T. Mazowieckiego został oddany do użytku 7 października. Inwestycja kosztowała 178 mln zł, z czego miasto z własnego budżetu wyłożyło ok. 10 proc. całej kwoty. Reszta pieniędzy pochodziła z funduszy unijnych i budżetu państwa.

Most łączy ulice Rzecha z Lubelską. Ma 482 m długości, 28 m szerokości (4 pasy ruchu) i wraz z niemal 2-kilometrową drogą łączy prawobrzeżną i lewobrzeżną część Rzeszowa. Pod względem wysokości (pylon z herbem Rzeszowa ma 108,5 m, w nocy jest oświetlony) jest pierwszą na Podkarpaciu i drugą w Polsce przeprawą.

Podczas otwarcia mostu, ówczesna wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel mówiła, że most im. T. Mazowieckiego to najpiękniejszy most w Polsce.

Pomysł budowy mostu zaświtał w głowach prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i bp. Kazimierza Górnego, którzy byli na prywatnej wycieczce w Ziemi Świętej. W Izraelu zobaczyli podobny most i uznali, że Rzeszów też taki powinien mieć.

Zdjęcia mostu możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: