Zdjęcie; Materiały GOC

Kolejna prestiżowa nagroda dla „Recydywisty”, pierwszego na świecie wytatuowanego motocykla. W miniony weekend w czeskiej Pradzie maszyna zdobyła nagrodę specjalną podczas obchodów 115-lecia marki Harley-Davidson.  

„The Recidivist” jest dziełem podkarpackiej firmy Game Over Cycles (GOC) z Lisich Jam koło Lubaczowa. Twórcą GOC jest Stanisław Myszkowski, który w lutym 2017 roku w Rzeszowie otworzył salon Harley-Davidsona. Jak doniosło w weekend Radio Rzeszów, GOC wkrótce swoją siedzibę przeniesie do stolicy Podkarpacia. 

„Recydywista” zdobył nagrodę specjalną w Prague Custom Gallery 2018. To konkurs motocyklowy, a zarazem najbardziej prestiżowa światowa wystawa modyfikowanych motocykli, których sercem jest amerykański silnik V-Twin i jego pochodne.

Konkurs był przeprowadzony w nietypowy sposób. Jego zasady umożliwiają każdemu chętnemu konstruktorowi zgłoszenie swojego motocykla do zawodów, ale w przypadku Prague Custom Gallery tylko wybrane firmy i ich maszyny zostały zaproszone i dostały możliwość udziału w imprezie.

W okresie zimy 2017-2018 konstruktorzy, projektanci motocykli, przedstawiciele Harleya-Davidsona, a także organizatorzy obchodów 115. rocznicy istnienia marki H-D przeprowadzili szereg rund selekcyjnych. Wybrali 50 najbardziej niesamowitych maszyn z całego świata, zapraszając ich twórców do udziału w Prague Custom Gallery 2018.

Game Over Cycles otrzymał możliwość zaprezentowania podczas czeskiej imprezy dwóch swoich motocykli: „Recydywistę” oraz „Fat Maxa”. Ten drugi jest też finalistą konkursu Battle of the Kings 2018, który w listopadzie odbędzie się w Mediolanie we Włoszech.

Decyzją jury nagrodą specjalną w Prague Custom Gallery został uhonorowany wytatuowany „Recydywista”. To już dziesiąta nagroda przyznana tej unikatowej maszynie z Polski.

W obchodach 115-lecia marki Harley-Davidson w Pradze wzięło udział ponad 60 tys. motocyklistów oraz 40 tys. gości z ponad 70 krajów świata. To największa impreza celebrująca urodziny marki poza obchodami głównymi, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w rodzinnym mieście firmy, Milwaukee w USA. 

Zdjęcie: Materiały GOC

Opr. (RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama