Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość, z jaką się poruszają motocykliści sprawdzają w czwartek podkarpaccy policjanci. Na drogach trwa akcja “Motocykl”. 

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie w czwartek przypomniała o trwającym sezonie motocyklowym. Na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. 

– Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, stąd więcej wypadków z udziałem motocyklistów. W zderzeniu z samochodem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń – twierdzi Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie. 

Dlatego w czwartek od rana policjanci rozpoczęli akcję “Motocykl”. – Funkcjonariusze przede wszystkim będą kontrolować stan techniczny motocykli, trzeźwość kierujących, nie będzie też pobłażliwości dla jeżdżących niebezpiecznie – zapowiada Dominika Kopeć. 

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

– Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – mówi Dominika Kpeć.

Policyjna akcja “Motocykl” na podkarpackich drogach potrwa do godz. 22:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.