Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

Mikołaje na motocyklach znów przygotowują prezenty dla dzieci z podkarpackich domów dziecka. I proszą o pomoc. 

– Dla każdego dziecka przygotujemy drobny upominek. To będzie symboliczna świąteczna paczka. Natomiast większe prezenty typu pralka czy lodówka skonsultujemy z władzami poszczególnych ośrodków – tłumaczy Dorota Papiernik z Forum Podkarpackich Motocyklistów www.podkarpackie2oo.pl.

Razem ze Stowarzyszeniem Motocykliści Dzieciom prowadzi mikołajkową akcję. Na prezenty czeka 100 dzieciaków z 5 placówek. To Domy Dziecka w Nowej Grobli, Nowej Sarzynie i Tyczynie, a także Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Nienadowej oraz Rzeszowie. Prezenty będą rozdawane od początku grudnia.

Żeby pomóc maluchom w trudnej sytuacji materialnej potrzebne są pieniądze. Zbiórka już trwa, wpłaty można dokonać na konto bankowe Stowarzyszenia Motocykliści Dzieciom: 64 1090 2590 0000 0001 4893 9047.

Dodatkowo, na facebokowym profilu „2 kółek” trwa kilka aukcji. Do wtorku (23 listopada), można wylicytować m.in. godzinną naukę jazdy w Stajni Palomino, wieszak motocyklowy od Drewsztyl czy na przykład tort na zamówienie od Dorotki z Głogowa Małopolskiego.   

Organizatorzy akcji mają w tym roku 25 sponsorów, którzy pomogą przygotować nie tylko mikołajkowe prezenty. – Dzięki zaprzyjaźnionym firmom, organizujemy dla dzieci letnie wycieczki. W tym roku nasi podopieczni byli w Bieszczadach, w dwóch stadninach koni i na pokazie akrobacji motocyklowych. A dzieci z jednego z domów dziecka pojechały do aquaparku – dodaje Dorota Popiernik.

Tegoroczna mikołajkowa akcja odbędzie się po raz jedenasty. W dotychczasowych edycjach zebrano łącznie 86 tys. zł. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama