Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Marcin Możdżonek przedłużył w środę kontrakt z Asseco Resovią – poinformował rzeszowski klub. W czwartek poznamy nazwiska nowego trenera drużyny i nowego zawodnika.

Jak informowaliśmy we wtorek, kontrakt z Assoco Resovią przedłużył Luke Perry, teraz podpis pod nowym kontraktem złożył Marcin Możdżonek, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich środkowych, który w barwach Resovii gra od sezonu 2016/2017. 

Nowy kontrakt Możdżonka będzie obowiązywał w najbliższym sezonie. W tym minionym, który dla Asseco Resovii zakończył się dopiero 7. miejscem w PlusLidze, Możdżonek w fazie zasadniczej rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, 42 blokiem.

– Za Marcinem niewątpliwie przemawia olbrzymie doświadczenie zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych boiskach. Wśród środkowych „Możdżon” będzie najbardziej defensywnym, który w trudnych momentach będzie wspierał pozostałych zawodników – mówi Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.

– Trzy lata spędzone w naszym zespole sprawiają, że Marcin zna doskonale szatnię i na pewno będzie pomagał nowym siatkarzom zaadoptować się w Asseco Resovii – dodaje Ignaczak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Marcin Możdżonek jest zadowolony, że będzie mógł występować czwarty sezon w klubie ze stolicy Podkarpacia. – Za mną już trzy sezony w koszulce w pasy, pod względem sportowym rozczarowujące, ale mam nadzieję, że w kolejnych będziemy się prezentować dużo lepiej – mówi Możdżonek, dziękując kibicom za to, że drużynę wspierali w trudnym sezonie 2018/2019. 

W czwartek, 9 maja, poznamy także nowego trenera Asseco Resovii po tym, jak władze klubu postanowiły się rozstać z rumuńskim szkoleniowcem Gheorghe Cretu. Spotkanie odbędzie się o godz. 12:00 w Galerii Rzeszów na placu eventowym obok fontanny – poziom -1. Mogą w nim wziąć udział dziennikarze i kibice. Na tym samym spotkaniu zostanie także zaprezentowany zawodnik rzeszowskiego klubu.

Tego samego dnia nowy szkoleniowiec i nowy zawodnik Asseco Resovii spotkają się także z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 19:30. Weźmie w nim udział także Krzysztof Ignaczak. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama