Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Sanocki Autosan dostarczył kolejnych 7 autobusów gazowych dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Kupiono je przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

7 gazowych, 12-metrowych autobusów wyprodukowanych w fabryce Autosan jest już w Rzeszowie. – Obecnie trwa ich odbiór. Kolejne siedem „gazowców” do Rzeszowa dotrze 19 kwietnia – poinformował Artur Gernand z biura prasowego rzeszowskiego magistratu. 

Ostatnia partia ekologicznych pojazdów (6) przyjedzie do Rzeszowa 26 kwietnia. I wtedy zakończy się proces dostawy ostatniej partii gazowych autobusów z Sanoka, które miasto kupiło w jednym przetargu.

Umowę pomiędzy Rzeszowem a Autosanem podpisano w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy w trzech partiach po 20 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Pojazdy kupiono z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 są napędzane gazem. Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122, czyli ponad połowę całego taboru.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama