Fot. Daniel Gąsecki (ze zbiorów Miasta i Gminy Dubiecko)

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna w Rzeszowie uruchomiła stronę slowrivers.pl. Jest ona poświęcona najdłuższej na Podkarpaciu rzece San.

Na stronie www.slowrivers.pl, obok artykułów na temat przyrody błękitnej rzeki i zasad bezpieczeństwa na wodzie, są praktyczne wskazówki, jak przygotować się do spływów oraz inspiracje do aktywnego wypoczynku w duchu slow travel.

Kajakiem po Sanie – wybierz własny szlak

Prezentowane na stronie trzy trasy wodne to propozycje dla osób w każdym wieku, które chcą na Podkarpacie zawitać na jeden bądź na kilka dni.

Trasą Sanok – Tyrawa Solna, rozpoczynającą się spod Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, można płynąć bez pośpiechu, wypatrując na niebie myszołowa, wsłuchując się w śpiew bogatki oraz stukot dzięcioła.

Trasa Dynów – Słonne – Krasiczyn to wolny od zgiełku obszar, gdzie spotkać można chronione gatunki zwierząt, jak bocian czarny, czapla biała i wydra. Zwieńczeniem spływu będzie Krasiczyn z zachwycającym zamkiem posiadającym cztery, różniące się od siebie wieże.

Północny odcinek Krzeszów – Nisko to podróż śladem flisaków, którzy niegdyś spławiali tędy drewno aż do Gdańska.

Każda z tras została dokładnie opisana, kilometr po kilometrze, z uwzględnieniem informacji o dogodnych miejscach wodowania, odpoczynku oraz noclegu, a także mijanych atrakcjach turystycznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Strona dodatkowo umożliwia turystom pobranie map wodnych tras, a początkujący kajakarze znajdą na niej kodeks bezpieczeństwa na wodzie – zachęca Wawrzyniec Augustyn z PROT. 

Obowiązkowo przed wyjazdem

Błękitny San to nie tylko spływy, ale też bogaty świat fauny i flory, który warto poznać. Namiastką tego świata są nagrania odgłosów ptaków. Artykuły w internetowym przewodniku dostarczają wiedzy o spotykanych w Dolinie Sanu gatunkach, jak: żubr, pająk tygrzyk paskowany czy owadożerna rosiczka.

Nie zabrakło w nim także informacji o tym, co zabrać ze sobą, aby lepiej poznać dziki świat nadsańskiej przyrody. Wszystkie te treści to obowiązkowa lektura przed ruszeniem na wodny szlak.

Prezentowane na SlowRivers.pl treści dostępne są także w języku angielskim i ukraińskim. Zastosowano tu także mechanizmy ułatwiające czytanie osobom niedowidzącym.

Stronę Slowrivers.pl zrealizowała Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Projekt „Odgłosy natury. SlowRivers – praktyczny pakiet dla turysty” zdobył dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama