Zdjęcie: Polski Związek Piłki Nożnej

Mecz Polski z Kolumbią będzie można zobaczyć na Rynku w Rzeszowie podczas Mistrzostw Świata 2018, które w czwartek rozpoczynają się w Rosji. 

Strefy kibiców organizowane są w całym kraju. Polacy swój pierwszy mecz zagrają 19 czerwca o godz. 17:00 z Senegalem, drugi odbędzie się 24 czerwca o 20:00 z Kolumbią, a ostatnie grupowe spotkanie zaplanowano na 28 czerwca o 16:00 z Japonią.

W Rzeszowie będzie tylko namiastka strefy kibica, którą organizuje ratusz. Mecz na telebimie, który zostanie ustawiony na scenie Rynku, będzie można zobaczyć tylko jeden – z Kolumbią. Mniejszy telebim zostanie również postawiony tuż przy scenie na rzeszowskich bulwarach. Na telebimach nie będzie meczów z Senegalem i Japonią. 

– Tworzenie strefy kibica na cały mundial mija się z celem. W większości ogródków na Rynku będą telewizory – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Mecz z Kolumbią, który będzie można zobaczyć na telebimach, jest jedną z atrakcji Europejskiego Stadionu Kultury 2018, który rozpoczyna się w następny czwartek i potrwa do niedzieli.  

– To będzie klamra całego ESK, który po raz pierwszy odbył się w 2011 roku na rok przed Mistrzostwami Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie – dodaje Chłodnicki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama