„Mundurowe braterstwo krwi”. Akcja honorowego oddawania krwi [FOTO]

0

Ponad 20 litrów krwi oddano w środę w Rzeszowie w ramach akcji „Mundurowe braterstwo krwi”. Wzięli w niej udział policjanci, pracownicy policji, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze służby więziennej i żołnierze.

 

O tym, że ludzkie życie nie ma swojej ceny w środę udowodnili pracownicy służb mundurowych. Akcję oddawania krwi zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Podkarpaccy policjanci, pracownicy policji, wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej i straży granicznej, przedstawicielami służby więziennej i żołnierzami, podzielili się tym bezcennym darem. Przed budynkiem KWP przy ulicy Dąbrowskiego stanął krwiobus.

– Jak zawsze, krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej – poinformowała KWP w Rzeszowie. 

Akcję „Mundurowe braterstwo krwi” zorganizowano, by pokazać, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak ważne jest oddawanie krwi. 45 osób oddało ponad 20 litrów tego bezcennego daru.

Podkarpaccy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać. W ostatnich trzech latach KWP cztery razy organizowała podobne akcje. Funkcjonariusze oraz pracownicy policji do tej pory oddali łącznie blisko 42 litry krwi (w 2019 r. – 27 l, 2020 r. – 15 l). 

Środowa akcja była także doskonałą okazją, by wyróżnić dwoje honorowych dawców krwi. Srebrne Odznaczenie otrzymał st. sierż. Mateusz Zając, który do tej pory oddał blisko 17 l krwi. Jest on również zasłużonym honorowym dawcą krwi PCK II stopnia.

Brązowe Odznaczenie otrzymała sierż. szt. Patrycja Stecko, także policjantka, która na co dzień pełni służbę w komendzie miejskiej. Jest ona honorowym dawcą krwi PCK III stopnia. Funkcjonariuszka oddała blisko 7 litrów krwi.

Wyróżnienia wręczono w obecności komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. Dariusza Matusiaka; Ewy Zawilińskiej, dyrektor RCKiK w Rzeszowie, płk. Dariusza Słoty, dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz asp. sztab. Pawła Rejmana, prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KMP w Rzeszowie.

(ram

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama