„Mundurowe braterstwo krwi”. Akcja honorowego oddawania krwi [FOTO]

Ponad 20 litrów krwi oddano w środę w Rzeszowie w ramach akcji „Mundurowe braterstwo krwi”. Wzięli w niej udział policjanci, pracownicy policji, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze służby więziennej i żołnierze.

 

O tym, że ludzkie życie nie ma swojej ceny w środę udowodnili pracownicy służb mundurowych. Akcję oddawania krwi zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Podkarpaccy policjanci, pracownicy policji, wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej i straży granicznej, przedstawicielami służby więziennej i żołnierzami, podzielili się tym bezcennym darem. Przed budynkiem KWP przy ulicy Dąbrowskiego stanął krwiobus.

– Jak zawsze, krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej – poinformowała KWP w Rzeszowie. 

Akcję „Mundurowe braterstwo krwi” zorganizowano, by pokazać, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak ważne jest oddawanie krwi. 45 osób oddało ponad 20 litrów tego bezcennego daru.

Podkarpaccy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać. W ostatnich trzech latach KWP cztery razy organizowała podobne akcje. Funkcjonariusze oraz pracownicy policji do tej pory oddali łącznie blisko 42 litry krwi (w 2019 r. – 27 l, 2020 r. – 15 l). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Środowa akcja była także doskonałą okazją, by wyróżnić dwoje honorowych dawców krwi. Srebrne Odznaczenie otrzymał st. sierż. Mateusz Zając, który do tej pory oddał blisko 17 l krwi. Jest on również zasłużonym honorowym dawcą krwi PCK II stopnia.

Brązowe Odznaczenie otrzymała sierż. szt. Patrycja Stecko, także policjantka, która na co dzień pełni służbę w komendzie miejskiej. Jest ona honorowym dawcą krwi PCK III stopnia. Funkcjonariuszka oddała blisko 7 litrów krwi.

Wyróżnienia wręczono w obecności komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. Dariusza Matusiaka; Ewy Zawilińskiej, dyrektor RCKiK w Rzeszowie, płk. Dariusza Słoty, dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz asp. sztab. Pawła Rejmana, prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KMP w Rzeszowie.

(ram

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama