“Mamma Mia!” w Rzeszowie. Akademia Aktorska Artysta zaprasza na światowy hit

0
Reklama

„Marzenie mam, wyśpiewam je…” – o miłości silniejszej od upływającego czasu, o tęsknocie do przeszłości oraz o nadziei na szczęśliwe jutro. Opowieść w klimacie ciepłych greckich wysp, z muzyką kultowego zespołu Abba, wyśpiewają i wytańczą młodzi aktorzy podczas spektaklu “Mamma Mia!”, który w czerwcu będzie można zobaczyć w Rzeszowie.

 

Sztukę łączenia aktorstwa, wokalu i tańca, adepci Akademii Aktorskiej Artysta opanowują systematycznie na zajęciach przygotowujących do profesjonalnych występów scenicznych. Od czytania scenariusza, przez pierwsze kroki układów choreograficznych, po wysokie dźwięki utworów muzycznych – taka jest droga do realizacji, której premiera odbędzie się na wyjątkowej scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

– Scenografia przywoła nastrój śródziemnomorskich wakacji, a blisko 70-osobowa grupa młodych aktorów pozwoli widzom poczuć się, jak na światowych scenach musicalowych – zapowiada Karolina Wianecka z Akademii Aktorskiej Artysta. 

Dotychczasowe musicale Akademii („Ingonyama to znaczy lew. Historia Króla Zwierząt” z 2015 roku, „Fame” z 2016, „GREASE” z 2017 roku) za każdym razem wypełniały się publicznością w największych salach widowiskowych Podkarpacia.

Najnowszy spektakl “Mamma Mia!” w Rzeszowie zostanie zaprezentowany sześciokrotnie. Cztery razy w Filharmonii Podkarpackiej (16 czerwca o godz. 15:00 i 19:00, 17 czerwca o 15:00 i 19:00) oraz dwukrotnie w Teatrze im. W. Siemaszkowej (19 czerwca o 18:00, 20 czerwca o 18:00). – Swoją obecnością zaszczycą nas znamienici goście z filmowego i teatralnego świata – zapowiada Karolina Wianecka. 

Spektakl „Mamma Mia!”, przygotowany przez aktorów w wieku 13+, przeznaczony jest dla widzów od 12. roku życia. Spektakl trwa ok. 2,5 godziny (z jedną przerwą). Obowiązuje rezerwacja miejsc. Darmowe wejściówki dostępne będą od 4 czerwca za pośrednictwem strony Akademii Aktorskiej Artysta – www.akademiaartysta.pl

Spektaklowi patronuje m.in. Rzeszów News.  

Lista realizatorów “Mamma Mia!”:

– Reżyseria: Kornel Pieńko

– Pomoc reżyserska: Magdalena Kozikowska-Pieńko

– Choreografia: Marlena Walczewska

– Asystentka choreografki: Liliana Żabińska

– Przygotowanie wokalne: Katarzyna Dudzik, Gabriela Siemion

– Koncepcja kostiumów: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karolina Wianecka

– Autor dopisanych scen: Łukasz Błąd

– Koordynacja pracy: Karolina Wianecka

– Pomoc w realizacji: Joanna Krudys

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: