Zdjęcie: Materiały prasowe

Czy w Rzeszowie z dachu busa zaśpiewa Natalia Nykiel, jedna z najciekawszych polskich artystek młodego pokolenia? To zależy od Was. Stolica Podkarpacia bierze udział w walce 12 polskich miast w ramach trasy Red Bull Tour Bus.

Muzyczny bus Red Bull Tour w tegoroczne lato znów wyjedzie na ulice polskich miast. Tym razem z dachu zaśpiewa Natalia Nykiel. Rok temu w Rzeszowie wystąpił Dawid Podsiadło, a w 2014 r. Monika Brodka.

Aby Natalia Nykiel wystąpiła w naszym mieście potrzebne są głosy internautów. To oni zdecydują, w którym z 12 polskich miast wystąpi młoda wokalistka. Zasada jest prosta. Muzyczny bus wjedzie do siedmiu miast, które otrzymają najwięcej głosów.

Rzeszów także bierze udział w tej rywalizacji. Głosowanie trwa do 13 kwietnia. Według stanu na poniedziałek (3 kwietnia) na godz. 21:00 prowadzi Częstochowa (526 głosów), drugi jest Olsztyn ((437 głosów), trzeci Radom (367 głosów). Rzeszów aktualnie zajmuje szóste miejsce (277 głosów), ale po piętach deptają nam Suwałki (263 głosów).

Ale różnice między kolejnymi miastami są niewielkie. Ósme miejsce w głosowaniu zajmuje Białystok (262 głosy), tuż za nim jest Słupsk (244 głosy). Jeżeli chcecie mieć pewność, że Natalia Nykiel wystąpi w Rzeszowie, weźcie udział w głosowaniu. Swój głos możecie oddać wchodząc na stronę redbull.pl/tourbus 

„Natalia Nykiel! Będzie to jedyna okazja, aby usłyszeć Ją w zaskakującej odsłonie – specjalnie na trasę Red Bull Tour Bus Natalia poszerzy skład swojego zespołu i zaprezentuje utwory w jeszcze mocniejszych, electro-grunge’owych aranżacjach” – zapowiadają organizatorzy Red Bull Tour Bus.

Koncert będzie bezpłatny. 

Natalia Nykiel jest uczestniczką drugiej edycji programu The Voice of Poland w 2013 roku, gdzie dotarła do finału. Rok później ukazał się jej debiutancki album „Lupus Electro”, który powstał we współpracy m.in. z Kasią Nosowską, wokalistką zespołu Hey i byłą wokalistką zespołu Sistars – Pauliną Przybysz, 

29 sierpnia 2015 roku Natalia Nykiel wystąpiła na gali Eska Music Awards 2015, gdzie została nagrodzona statuetką w kategorii Eska TV Award – Najlepsze video (za „Bądź duży”). We wrześniu Nykiel otrzymała nominację do nagrody MTV Europe Music Awards 2015 w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”.

20 maja 2016 r. ukazał się singel „Error”. Piosenka stała się przebojem, trafiając na 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Teledysk w serwisie Youtube ma już prawie 37 mln odsłon!

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama