Zdjęcie: materiały Urban Lab Rzeszów
Reklama

Koncepcja automatycznego ula autorstwa zespołu MyHive okazała się przepustką do Gali Finałowej Rzeszowskiego StartUP MIX-u, która odbędzie się 8 grudnia.

MyHive jest ostatnim finalistą grudniowej gali. O zwycięstwo tegorocznej edycji „Rzeszowski StartUP MIX”, organizowanego przez Urban Lab Rzeszów, będzie walczył z dwoma innymi zespołami: Design Castle i Dżo. Te wcześniej weszły do finału. 

17 listopada odbyła się ostatnia przedfinałowa rywalizacja, w której brały udział trzy zespoły: wspomniany MyHive oraz Web100Now i Lekabel. To MyHive otrzymał przepustkę do decydującego starcia, zaplanowanego na 8 grudnia. 

MyHive na startupowej scenie zaprezentował koncepcję automatycznego ula. Do pozyskiwania miodu wykorzystuje on technologię mechanicznych ramek oraz grawitacyjny spływ miodu bezpośrednio do naczynia.

– Nasze rozwiązanie zmniejsza ilość czasu i pracy potrzebnej do wyprodukowania i wydobycia miodu z ula w porównaniu do tradycyjnego procesu, który wymaga nie tylko wysiłku i czasu, ale również specjalistycznego sprzętu – mówił Sławomir z MyHive. 

Jego wiedza inżynierska, a także doświadczenie pszczelarskie taty, pozwoliły mu na opracowanie konstrukcji ula, która skraca proces pozyskania miodu. 

Ekipy Web100Now oraz Lekabel pokazały kolejno: platformę do automatyzacji procesów biznesowych oraz wózek sklepowy dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Te koncepcje wyróżniono, a zwycięska okazała się zespołu MyHive. 

Triumfatorzy tegorocznych spotkań walczyć będą o zwycięstwo w całym cyklu, do wygrania są m.in. nagrody od rzeszowskiej firmy Concise Software, jak również nagroda finansowa i wsparcie marketingowe.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama