Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła do ruchu wiadukt autostradowy WA9 na odcinku autostrady Rzeszów – Jarosław. To oznacza, że ruch na A4 odbywa się już bez utrudnień.

[Not a valid template]

 

Prace przy remoncie wiaduktu sprawiały, że ruch na A4, który został puszczony przez GDDKiA 20 lipca br., odbywał się z utrudnieniami. W okolicach węzła Jarosław Zachód na około 2-kilometrowym odcinku kierowcy mogli jeździli tylko jednym pasem w obu kierunkach.

Ostatni fragment podkarpackiej autostrady został udostępniony kierowcom kilka tygodni temu głównie z myślą o osobach jadących na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wiadukt autostradowy WA9 na odcinku Rzeszów – Jarosław jest już gotowy.

– Oznacza to, że ruch na tym odcinku A4 odbywa się już bez utrudnień. Ograniczenia prędkości do 100 km/h obowiązują jedynie w obrębie węzłów: Łańcut i Przeworsk oraz Miejsc Obsługi Podróżnych – poinformował w komunikacie rzeszowski oddział GDDKiA.

Do wykonania pozostały jeszcze prace poza korpusem autostrady i związane z terenem przyległym do A4, czyli drogi serwisowe, zbiorniki retencyjne, infrastruktura wyposażenia pasa drogowego i zieleń. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 20 października br.

41-kilometrowy odcinek A4 Rzeszów – Jarosław wybudowało konsorcjum firm Budimex i Strabag. Inwestycja kosztowała 986 mln zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ten ostatni fragment A4 powstał z czteroletnim opóźnieniem. Najpierw autostradę budowało konsorcjum Polimex Mostostal i Doprastav. W styczniu 2014 r. GDDKiA zerowała kontrakt z wykonawcami z powodu dużych opóźnień w robotach. Dokończeniem A4 zajęły się wspomniane firmy Budimex i Strabag.

Od 1 października br. przejazd autostradą na tym odcinku A4 będzie płatny dla kierowców ciężarówek (powyżej 3,5 t) i autobusów. Stawki wyniosą od 20 do 53 groszy. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Cały podkarpacki odcinek A4 ma 167 km. Zaczyna się na granicy polsko-ukraińskiej Korczowa-Krakowiec i biegnie przez Jarosław, Rzeszów, Dębicę, Tarnów, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnicę do granicy z Niemcami w Jędrzychowicach koło Zgorzelca.

Łączna długość A4 w Polsce wynosi 672 km. A4 jest najdłuższą autostradą w naszym kraju.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama