Zdjęcia: Materiały Rady Miasta Rzeszowa
Reklama

Zegar z herbem Rzeszowa to pomysł na wizualne wzbogacenie nowego biurowca – Resovia Office, który powstaje przy alei Rejtana. Musi być na to zgoda radnych. 

Przy Millenium Hall powstaje nowy biurowiec od strony al. Rejtana, w bliskim sąsiedztwie stacji paliw Circle K (dawny Statoil) – Resovia Office. Wieżowiec, który jest przeznaczony na biura i usługi, ma 12 kondygnacji. Pod ziemią znajdują się dodatkowe dwie, w których ma powstać garaż na 50 aut. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale br.

To, co ma wyróżniać budynek spośród wszystkich innych w Rzeszowie, to ogromny zegar z herbem Rzeszowa w środku. Zegar, według koncepcji inwestora, miałby zostać umieszczony na północno-zachodniej elewacji. W środę chcieliśmy porozmawiać z przedstawicielami Resovia Office na temat zegarowego projektu. Odmówili. 

O tym, czy zegar będzie mógł mieć w środku herb Rzeszowa, na najbliższej sesji (25 lutego) zadecyduje Rada Miasta Rzeszowa. Według założeń inwestora herb Rzeszowa ma zostać umieszczony na tarczy 10-metrowego zegara. 

(jg)

redakcja@rzeszo-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: