Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Zła wiadomość dla tych, którzy planowali się bawić na KultURaliach 2019 przed sceną klubową. Z powodu fatalnych warunków pogodowych sceny nie będzie.

W środę organizatorzy KultURaliów poinformowali, że koncerty zostają przeniesione z ulicy Dołowej na miasteczko akademickie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej. Wśród studentów zaczęły potem krążyć informacje, że KultURalia całkowicie zostaną odwołane. 

– Policja nie zezwoliła na rozstawienie sceny klubowej na ul. Cichej – informują nas Czytelnicy. 

Dr Maciej Ulita, rzecznik UR, twierdzi, że poza zmianą miejsca KultURalia 2019 odbywają się zgodnie z planem. Z kolei Mateusz Śliwa, koordynator ds. strefy klubowej na KultURaliach, mówi nam, że organizatorzy zdecydowali o rezygnacji ze sceny klubowej, która miała być częścią całej imprezy. Przez trzy dni na scenie miało wystąpić 18 artystów. 

– Przy obecnej pogodzie, nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom. Ono jest dla nas najważniejsze. Nie ma miejsca na rozstawienie sceny klubowej. Artyści, którzy mieli na niej wystąpić, zostali poinformowani o odwołaniu sceny. Zostały złożone też im przeprosiny – mówi Mateusz Śliwa. 

To oznacza, że uczestnicy KultURaliów 2019 będą się bawić tylko przy muzyce na scenie głównej. KultURalia rozpoczynają się w czwartek i potrwają do soboty (23-25 maja). Ich organizatorem są: UR, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: