Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Wycieczka do Sandomierza? A może spacer po zamojskim rynku? W majowy weekend pociągami Polregio można odwiedzić urokliwe zakątki Polski.  

Weekend majowy to tradycyjnie początek kursowania specjalnych, turystycznych połączeń pociągami Polregio na terenie Podkarpacia. 28 kwietnia po raz pierwszy w tym roku wyruszyły pociągi z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa.

Wybierając wycieczkę do Zamościa, oprócz przepięknego miasta, zwanego często „Perłą Renesansu”, można obserwować z okna pociągu przepiękną trasę na Roztocze biegnącą poprzez lasy, łąki, jeziora, a także wzdłuż granicy z Ukrainą.

Wyjazd z Rzeszowa o 7:00, natomiast z Zamościa o 16:50. Czas przejazdu to 4,40 h. Cena za przejazd tam i z powrotem w ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł. Pociąg do Zamościa będzie kursował jeszcze 1 i 3 maja.

Atrakcją w tych dniach będzie także wycieczka pociągiem Polregio z Rzeszowa do urokliwego i wypełnionego zabytkami Sandomierza. Podróż trwa 1 h 40 min. Wyjazd z Rzeszowa o 7:22, pociąg powrotny z Sandomierza o 17:14.

Po przyjeździe na dworzec w Sandomierzu, obok budynku dworca, będzie czekał autobus, który przewiezie podróżnych w ścisłe centrum miasta. Bilet kolejowy upoważnia do przejazdu autobusem. Cena biletu normalnego według „Taryfy podkarpackiej” to 12,1 zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama