Zdjęcie: MPWiK Rzeszów

– Częste awarie sieci wodociągowej nie będą już utrudniać życia mieszkańcom osiedla Piastów – obiecuje rzeszowski MPWiK. Jeszcze w tym tygodniu zakończy się wymiana najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci.

Wymianą sieci zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Jak informują jego przedstawiciele, sieć wodociągowa na osiedlu Piastów jest zużyta i coraz częściej zdarzają się awarie.

MPWiK zdecydował się wymienić najbardziej wadliwą części sieci wodociągowej. Prace trwają na ulicy Krzywoustego. – Tam wymieniane jest 150 m sieci. Nowa rura ma 160 mm średnicy. Do tego dojdzie około 20 m rur o średnicy 90 mm – informuje MPWiK. 

Urzędnicy zapewniają, że prace nie są uciążliwe dla mieszkańców. – Wbrew pozorom ulica Krzywoustego znajdująca się w środku osiedla jest dość ruchliwa, a po obu jej stronach parkują samochody – dodają urzędnicy. 

MPWiK zastosował więc bezwykopową metodę wymiany rur. W przeciwnym razie konieczne byłoby czasowe zamykanie ruchu na ulicy Krzywoustego. Wykopy konieczne były tylko na początku i na końcu ulicy. Nie dezorganizują one jednak ruchu samochodów.

– Musieliśmy wykonać wykopy w miejscach wymiany przyłączy – wyjaśnia Jacek Micał z działu sieci wodno-kanalizacyjnej rzeszowskiego MPWiK. – Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego tygodnia – zapowiada.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama