Reklama

Do końca listopada na rzeszowskim osiedlu Pobitno powstanie nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie kosztowała ok. 375 tys. zł.

Boisko powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy Lwowskiej. W skład Zespołu wchodzi Szkoła Podstawowa nr 12 i Przedszkole nr 8.

– W szkole jest bardzo mała sala gimnastyczna i jedno boisko, które w okresie letnim jest niewystarczające dla uczniów, którzy mają lekcje wychowywania fizycznego – mówi Adam Napiórkowski, szef Rady Osiedla Pobitno.

To właśnie Rada Osiedla wraz z dyrekcją ZSP nr 2 zgłosili budowę nowego boiska do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Projekt zdobył 1037 głosów, zajął piąte miejsce. Wystarczyło do zdobycia dofinansowania.

Urząd Miasta w Rzeszowie wybrał już wykonawcę boiska.  Wybuduje je firma Pamarpol ze Strażowa, która również odpowiada za zaprojektowanie obiektu. Koszt budowy boiska wyniesie ok. 375 tys. zł.

– Amatorzy gier zespołowych wykorzystają go przy rozgrywkach w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Plac zostanie pokryty sztuczną trawą, a jego wymiary będą wynosić 22 m szerokości i 44 m długości – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Boisko będzie również wyposażone w piłkochwyty oraz nowe oświetlenie. Inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada br.

– Docelowo chcemy, żeby boisko zostało zadaszone, aby uczniowie mogli z niego korzystać także późną jesienią. Boisko będzie głównie dla uczniów, ale po południu będą je mogli wynajmować wszyscy mieszkańcy naszego osiedla – dodaje Adam Napiórkowski.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. nie zapominajmy o tym, żeby przypadkiem nie używać go w niedzielę i inne sekciarskie święta. To obraza uczuć naiwnych owieczek. Można skończyć jak trener Orlika z Wiązownicy.

  2. Dla wszystkich do wynajęcia?
    Czyli nie dla wszystkich, tylko dla tych co zapłacą.
    I pomyśleć, że głosowałem za tym projektem.
    Skoro budowa w ramach RPO, to powinno być za darmo dla wszystkich, bo już zostało opłacone z naszych podatków…

Comments are closed.