Zdjęcie: S.T. Architekci

Przy ulicy bł. Karoliny na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie powstanie nowoczesny komisariat. Będzie on nową siedzibą m.in. rzeszowskiej drogówki.

Nowy obiekt zaprojektowała firma S.T. Architekci. Będą w nim urzędować funkcjonariusze i pracownicy z aktualnego II komisariatu na Baranówce, komisariatu Śródmieście, ogniwa patrolowo-interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście oraz wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W nowym komisariacie na os. Przybyszówka pracować będzie 198 osób, w tym 182 policjantów i 16 cywilów. – Nowoczesny i funkcjonalny układ pomieszczeń w budynku poprawi warunki pracy funkcjonariuszy i zapewni sprawną obsługę interesantów – twierdzi podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Zdjęcie: S.T. Architekci

Obiekt liczyć ma 4 kondygnacje i piwnice o łącznej powierzchni blisko 3 tys. m kw. Będzie dostosowany do wymogów policyjnych. Zapewni też dostęp osobom niepełnosprawnym. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W planach są strefa wejściowa z zespołem dyżurnych, pomieszczenia biurowe, sala narad, składnice akt, zespół szatniowo-sanitarny, zespół pomieszczeń magazynowych, pomieszczenia techniczne i socjalne, sanitariaty, garaże i 60 miejsc postojowych – zapowiada podkom. Wrona.

Projekt zakłada ponadto budowę dróg wewnętrznych, placów manewrowych, chodników i ogrodzenia z bramą, a także montaż oświetlenia. Prace budowlane rozpoczną się po uzyskaniu na nie zgody od Komendy Głównej Policji. – Koszt budowy poznamy dopiero po przeprowadzeniu przetargu na wykonawstwo robót – dodaje podkom. Ewelina Wrona. 

Zdjęcie: S.T. Architekci

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama