Zdjęcie: Materiały schroniska
Reklama

125 miejsc znajduje się w pierwszym izolatorium na Podkarpaciu, które utworzono w Łańcucie dla osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. 

Izolatorium znajduje w bursie – Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w pobliżu szpitala zakaźnego w Łańcucie, do którego trafiają tylko osoby zakażone koronawirusem. Izolatorium powstał na mocy rozporządzenia ministra zdrowia. 

– Obiekt otrzymał pozytywną opinię służb sanitarnych. W izolatorium pacjenci będą mieć zapewnioną opiekę medyczną, a za pobyt tam zapłaci Narodowy Funduszu Zdrowia. – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

W obiekcie przygotowano 125 miejsc. Do izolatorium będą kierowane osoby z podejrzeniem COVID-19, które czekają na swój wynik oraz takie, które mają wynik potwierdzony, a nie wymagają hospitalizacji.

Stan zdrowia przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny – pielęgniarkę (przynajmniej dwa razy dziennie, kontrola stanu zdrowia pacjenta, pomiar parametrów) i lekarza (wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej).

– W izolatorium pobierane będą także wymazy do badań na obecność koronawirusa – wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek. Izolatorium zapewnia trzy posiłki dziennie dla osób w nim przebywających oraz systematyczną dezynfekcję pomieszczeń. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: