Zdjęcie: Materiały Elżbiety Łukacijewskiej

– Mamy nadzieję, że wiatr odnowy będzie wiał z Podkarpacia – mówią regionalni działacze Platformy Obywatelskiej. W czwartek zaczęli zbierać podpisy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP.

Koalicja Obywatelska musi do 10 czerwca zebrać 100 tysięcy podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Na Podkarpaciu podpisy będą zbierane do niedzieli w 15 miastach, także w Rzeszowie na ulicy 3 Maja. Zbiórkę podpisów charakteryzują tzw. potykacze z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego.  

Jaki będzie wkład Podkarpacia? 

– Rozpoczynamy obywatelski maraton zbierania podpisów poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP. Będziemy czekać na ludzi, dla których droga jest wolność, demokracja, drogi jest samorząd, na ludzi, dla których drogie jest bezpieczeństwo i którzy kochają normalność – mówi Zdzisław Gawlik, lider podkarpackiej PO. 

Zapowiada, że podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego będą zbierane nie tylko na ulicach miast, ale także w galeriach handlowych. Sam Trzaskowski ma się pojawić w kampanii na Podkarpaciu, ale jeszcze nie wiadomo kiedy i gdzie dokładnie. – Podkarpacie pokaże znaczny wkład poparcia dla Rafała Trzaskowskiego – zapowiada Gawlik. 

Wrócić do europejskiego stolika 

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka europosłanka PO, 4 czerwca 2020 roku, datę rozpoczęcia zbiórki podpisów, porównuje do 4 czerwca 1989 roku, gdy odbyły się wówczas pierwsze częściowo wolne wybory. Według Łukacijewskiej, 4 czerwca 2020 r. będzie „datą szczególną, datą powrotu ojczyzny do normalności”.

– Datą powrotu naszej ojczyzny do europejskiego stolika, gdzie będziemy mieli wpływ na ważne decyzje dla Polski, Europy, Polaków i Europejczyków. Przyłączcie się do nas, przychodźcie, podpisujcie poparcie dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – zaapelowała w czwartek do mieszkańców Podkarpacia Elżbieta Łukacijewska. 

– Zmieniajmy Polskę. Niech Polska będzie dla wszystkich. Niech nie będzie lepszego i gorszego sortu. Rafał Trzaskowski łączy. On będzie zabiegał o nasze interesy w Polsce, w Europie i na świecie – mówi europosłanka PO. 

To podpis pod nową solidarnością 

Krystyna Skowrońska, podkarpacka posłanka PO, także przypomina, że 4 czerwca 1989 roku odbyły się częściowo wolne wybory. – Wtedy rodziła się „Solidarność”. Dzisiaj potrzeba solidarności między ludźmi. Podpiszcie się! Ten podpis oznacza, że podpisujecie się pod nową solidarnością, bez dzielenia ludzi – dodaje Skowrońska. 

Krzysztof Feret, lider podkarpackiej Nowoczesnej (koalicjant Koalicji Obywatelskiej), twierdzi, że Rafał Trzaskowski, jako prezydent Polski, będzie łączył ludzi. – Stoi za nim nie tylko grupa ludzi z KO, ale też osoby, które są zmęczone tym, co obecna władza robi z państwem – mówi Feret. 

Politycy KO twierdzą, że do ich biur poselskich non stop dzwonią mieszkańcy nie tylko dużych miast na Podkarpaciu i pytają, w jaki sposób mogą się włączyć w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego. – To daje nadzieje na zmiany. Mamy nadzieję, że wiatr odnowy będzie wiał z Podkarpacia – mówi Elżbieta Łukacijewska. 

Wybory na prezydenta RP odbędą się 28 czerwca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama