We wtorek od rana na podkarpackich drogach trwa policyjna akcja „Prędkość”. Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie twierdzi, że celem akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym. Policjanci są szczególnie wyczuleni na wykroczenia i przestępstwa drogowe, które są głównymi przyczynami wypadków.

Najpoważniejsze „grzechy” kierowców to nadmierna prędkość, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry. Policjanci kontrolują czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy zapinają pasy bezpieczeństwa i czy bezpiecznie przewożą dzieci.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Funkcjonariusze podczas akcji wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień, to tylko niektóre ze zmian.

Więcej o nowych przepisach czytaj TUTAJ.

Reklama