Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

10 wykroczeń kierowców – tyle wyłapali rzeszowscy policjanci w miniony piątek podczas drugiej odsłony akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie po raz drugi rozpoczęli akcję „Przejezdne skrzyżowania”. Jej pierwsza odsłona, którą zainicjował Urząd Miasta Rzeszowa, rozpoczęła się 27 września. Wówczas policjanci w każdy piątek do końca października przyglądali się, jak na najważniejszych skrzyżowaniach w mieście zachowują się kierowcy. Wychwycili 102 wykroczenia. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Druga odsłona akcji „Przejezdne skrzyżowania” rozpoczęła się w ostatni piątek listopada. – Policjanci ujawnili wówczas 10 wykroczeń, w 7 przypadkach było to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy, w 3 kolejnych niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Niemal 270 razy policjanci korygowali błędy kierowców – wylicza nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Akcję rzeszowscy policjanci będą kontynuować także 6 i 20 grudnia w godz. 6:30-8:30 i 14:30-16:30. 

Cel grudniowej akcji jest taki sam, jak poprzednio – wyeliminowanie utrudnień w ruchu i poprawienie płynności jazdy na głównych arteriach miasta. – Policjanci będą wskazywali kierowcom główne błędy popełniane przez nich w obrębie skrzyżowań oraz reagować na najczęściej popełniane wykroczenia – informuje nadkom. Adam Szeląg.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po październikowej akcji okazało się, że największym grzechem kierowców jest wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. – Jak pokazały poprzednie działania, to najczęściej popełniane wykroczenie w obrębie skrzyżowań, które przy dużym natężeniu ruchu dodatkowo potęguje utrudnienia – wyjaśnia nadkom. Szeląg.

Tego typu wykroczenie jest zagrożone mandatem w wysokości 300 zł i dwoma punktami karnymi. Inne, częste „grzechy” kierowców, to: niestosowanie się do sygnałów świetlnych, niestosowanie się do znaków drogowych wskazujących kierunek jazdy z odpowiedniego pasa ruchu, nieprawidłowe parkowanie w rejonie skrzyżowań, które często utrudnia widoczność pieszym.

Policjanci wśród częstych wykroczeń wymieniają także: brak płynności przy opuszczaniu i przejeżdżaniu skrzyżowań, pozostawianie zbyt dużych odległości pomiędzy pojazdami.
W trakcie trwania akcji policjanci podczas kontroli będą także każdorazowo sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama