Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, w wielu polskich miastach w środowy wieczór zapłonęły świece ułożone w kształcie serca. Do akcji przyłączył się także Rzeszów. Serce dla prezydenta Gdańska zapłonęło tuż przy pomniku Tadeusza Kościuszki, gdzie ustawiono także sztalugę ze zdjęciem śp. Pawła Adamowicza. Około 100 osób przez pół godziny wpatrywało się w blask świeć, w ciszy wsłuchiwały się w nastrojową muzykę. Z głośników popłynęło m.in. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „The Sound of Silence” Simona i Garfunkela, czy „Ciszę” Nino Roty. Spotkanie zakończyło się okrzykiem jednego z uczestników: „Zawsze wolni, solidarni”. Od czwartku w Rzeszowie zacznie obowiązywać dwudniowa żałoba, a w sobotę żałoba narodowa. 

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Dziękuję Mani i pozdrawiam. Ja to wszystko wiem. Liczyłam na odpowiedź tych powyżej. Za to otrzymałam odpowiedź, jak poniżej od “ktosika”. Ktosik jest nadzwyczaj merytoryczny i konkretny :). Wszyscy mówią o języku nienawiści. Mówmy szerzej: o zachowaniu nienawiści, o zachowaniu podłości, o zachowaniu pogardy. Zachowanie to pojęcie szersze. Kaczyński zachowuje się (delikatnie mówiąc ) pogardliwie. Podlewa te iskry benzyną. Nie chcę sie rozpisywać, stąd moja wypowiedź jest enigmatyczna. PS. słowo “przepraszam” lub nic nie mówić – oto jest wyzwanie dla B. Mazurek 🙂

 2. Dziękuję Mani i pozdrawiam. Ja to wszystko wiem. Liczyłam na odpowiedź tych powyżej. Za to otrzymałam odpowiedź, jak poniżej od “ktosika”. Ktosik jest nadzwyczaj merytoryczny i konkretny :). Wszyscy mówią o języku nienawiści. Mówmy szerzej: o zachowaniu nienawiści, o zachowaniu podłości, o zachowaniu pogardy. Zachowanie to pojęcie szersze. Kaczyński zachowuje się (delikatnie mówiąc ) pogardliwie. Podlewa te iskry benzyną. Nie chcę sie rozpisywać, stąd moja wypowiedź jest enigmatyczna. PS. słowo “przepraszam” lub nic nie mówić – oto jest wyzwanie dla B. Mazurek 🙂

 3. Ja Ci odpowiem. Prezes Jarosław Kaczyński ma takie „czyste przypadki”. Zdarzają mu się raczej nieprzypadkowo. Pożegnanie Andrzeja Wajdy – wyszedł ostentacyjnie. Pożegnanie Piotra Szczęsnego, który podpalił się w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości – Wszyscy posłowie stoją a Krystyna Pawłowicz jako jedyna siedzi. Beata Kempa rozmawia sobie przez telefon. Kaczyńskiego nie ma. Pożegnanie Kazimierza Kutza – są wszyscy, prócz Kaczyńskiego. Pożegnanie Pawła Adamowicza – „czysty przypadek”, że Kaczyńskiego jak zwykle nie ma. A co robią radni PiS-u w Łodzi ? Z ośmiu, jest tylko jeden – to też „przypadek”. To żenujące i świadczy o małości tych ludzi. Natomiast Mazurek powinna powiedzieć “przepraszam”, albo się zamknąć. Kaczyński – czyli nikt. Żałosny, zawistny, pamiętliwy i zły człowieczek. Z kimś takim jest mi nie po drodze.

 4. Musisz więcej czytać i analizować Januszu – zanim się wypowiesz. Jurek Owsiak zarzutów nie będzie miał. Organizatorem Finału WOŚP było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, które złożyło wniosek o zgodę na wykorzystanie drogi w sposób szczególny. Pozytywną decyzję wydał z upoważnienia prezydenta Gdańska Zespół do spraw Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta. Ma tu zastosowanie art. 65 Prawa o ruchu drogowym. Poza tym organizatorzy otrzymali od komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku pozytywną opinię dotyczącą zorganizowania imprezy w obrębie wskazanych ulic. A co do Przystanku Woodstock – od 2018r. Pol’and’Rock Festival, zapytam wprost: byłeś ? widziałeś ? czy tylko naoglądałeś relacji w TVP, Trwam czy Republice ? 🙂

 5. Owsiak będzie miał zarzuty, bo to on odpowiadał za ochronę. Nie zgłosił wydarzenia jako imprezy masowej i dlatego nie było tam dodatkowej policji i ochrony. Dlatego zrezygnował – manewr wyprzedzający. Sam się przyznał. Na przystanku Woodstock ochrona praktycznie nie istnieje. Róbta co chceta. Tak się bawią liberałowie.

 6. Ja nikogo nie obrażam, wiec może ktoś odpowie na moje pytanie. Goscinny i Mieszkaniec. Tylko merytorycznie, bez odbijania piłeczki. Ponieważ nikogo nie obrażam, więc moje pytanie łaskawie pominięto 🙂 Ciekawe 😉

 7. Oczywiście szkoda człowieka ŚP. Pana Adama… ale za to powinna odpowiadać ochrona… dla mnie to jest chore że facet potrafił dźgnąć nożem, zatańczyć – poskakać i w dodatku powiedzieć od siebie kilka słów.
  Z tego zaczyna robić się szopka…. Ludzie 2 tygodnie temu zgięły 5 MŁODYCH DZIEWCZYN! tam jest co opłakiwać… nie zapominajmy o nich. Warto się za nie też pomodlić. Myśle że w Koszalinie była większa tragedia niż w Gdańsku..

 8. Ja sie pytam: dlaczego J. Kaczyński nie uczcił minutą ciszy P. Adamowicza w Sejmie? Pytanie jest retoryczne, ale słucham. Odpowiedz Truth. I kolejne pytania: dlaczego B. Mauzurek tak bezczelnie w żywe oczy kłamie? Skąd ta pogarda? Dlaczego nie usłyszeliśmy słowa PRZEPRASZAM? Wicemarszałkowie Sejmu spóźniają się na takie posiedzenie?!?!! Coś nieprawdopodobnego. To tylko ułamek pogardliwej rzeczywistości w wykonaniu naszej władzy. Słucham!

 9. Zrobił się z tego prawdziwy cyrk

  KOD który jeszcze tydzień temu stawał w obronie dzików i krzyczało Dzik jest dziki pis jes zły a jeszcze chwilę temu pluli na auto pana Kaczyńskiego gdy ten chciał się pomodlić na grobie swojego brata dziś pali serduszka i naucza jakim złem jest mowa nienawiści podobnie polityy PO chcieli dożynać pisowską watachę zdeptać pisowską stonkę ba marsz rodzin z flagami nazwali marszem hańby dziś głośno protestują że za dużo w internecie hejtu.

  Diabeł ubrał aię w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Że się ludzie dają jeszcze na to nabierać.

Comments are closed.