Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Do szpitala w stanie nieprzytomnym trafił mężczyzna, który we wtorek wieczorem wypadł z łodzi na zbiorniku wodnym przy ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. 

– Po godz. 20:00 otrzymaliśmy informacje, że na Wisłoku wywróciła się łódka. Na jej pokładzie był mężczyzna. Na miejsce pojechały dwa zastępy straży. Kiedy strażacy byli na miejscu, mężczyzna był już wyciągnięty na brzeg przez osoby postronne – mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Dalszą akcję ratowniczą przejęła ekipa pogotowia ratunkowego. – Trwa reanimacja mężczyzny – dodawał przed godz. 21:00 Betleja.

Na miejsce zdarzenia przyjechali także policjanci. Jak się okazało, łódką pływało dwóch mężczyzn. – Kiedy łódka się wywróciła, obaj mężczyźni wpadli do wody. Jeden z nich o własnych siłach wydostał się na brzeg, drugiego wyciągnęły osoby, które przebywały w rejonie zbiornika – mówi podkom. Dominika Kopeć z podkarpackiej policji.

Reanimowanego mężczyznę w stanie nieprzytomnym przewieziono do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama