Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej w Rzeszowie powstanie nowa strefa wypoczynku i rekreacji. Inwestycja pochłonie 1,637 mln zł.

Umowę na wykonanie strefy podpisano w piątek, 5 kwietnia. Stworzy ją firma „Arko” z Dzikowca. Jak informuje ratusz, inwestycja obejmie spory teren w sercu Staromieścia, tuż obok siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury.

– Powstaną tu m.in. plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu – zapowiedział w piątek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Plac zabaw powstanie w centralnej części terenu. Będzie wyposażony w urządzenia zabawowe i żagle zacieniające. Strefę relaksu zaprojektowano w zachodniej części. Tam ustawione zostaną parklety, w sąsiedztwie których znajdować się będzie wysoka zieleń.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej jego części, powstaną rabaty, na których będą rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. W sąsiedztwie rabat znajdą się ławki oraz leżaki.

We wschodniej części, w sąsiedztwie ulicy Staromiejskiej, posadzony zostanie szpaler krzewów. Tam także zaplanowana została edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów. – Inwestycja będzie gotowa za pięć miesięcy – informuje ratusz. 

W tym roku podobne parki powstaną jeszcze m.in. na osiedlach: Biała, Drabinianka, Nowe Miasto, Pobitno oraz nad Wisłokiem. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama