Zdjęcie: Materiały MWM Architekci

25 lipca w Rzeszowie odbędzie się publiczna prezentacja nowego projektu zabudowy terenów przy ulicy Spacerowej. Każdy może przyjść. 

Plan zabudowy terenów ulicy Spacerowej na osiedlu Zalesie od trzech lat budzi emocje. Gdy upadła koncepcja stworzenia w tym rejonie Parku Nauki i Rozrywki (po działki upomnieli się ich dawni właścicieli), ratusz uznał, że ten teren idealnie nadaje się na budowę wieżowców. Chętnych deweloperów nie brakuje. 

Plan stworzenia blokowiska na wzgórzach Zalesia nie spodobał się mieszkańcom szeregówek, którzy powołali Stowarzyszenie „Spacerówka” do walki z niechcianymi wieżowcami. W styczniu br. „Spacerówka” wygrała batalię z miastem. To wtedy Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło wydane przez ratusz warunki zabudowy (tzw. wuzetki) dla budowy czterech budynków o wysokości 26 m (8 kondygnacji).

O zabudowie wzgórz Zalesia zrobiło się cicho na wiele miesięcy. Temat powraca za sprawą zaplanowanej na 25 lipca w hotelu Bristol w Rynku publicznej prezentacji najnowszej koncepcji zabudowy terenów przy ulicy Spacerowej. Swój plan zaprezentują CIS Deweloper oraz prywatni właściciele działek. 

Na ich zlecenie nową koncepcję zagospodarowania wzgórz Zalesia przygotowała znana rzeszowska pracownia architektoniczna MWM Architekci. To ona organizuje publiczną prezentację projektu zabudowy terenów przy ul. Spacerowej. Maciej Łobos z MWM Architekci twierdzi, że wokół tego tematu od trzech lat toczy się poważny spór. 

– Uważamy, że sprzeczne interesy stron można pogodzić i wspólnie z inwestorami chcemy tę ideę publicznie zaprezentować. Nie często udaje się namówić inwestorów do organizacji takich wydarzeń – podkreśla Maciej Łobos. 

Szczegółów planu zabudowy ulicy Spacerowej nie zdradza, jak na razie miasto nie wydawało nowych „wuzetek”. Przedstawiciele MWM Architekci twierdzą, że konkrety poznamy właśnie podczas prezentacji 25 lipca (czwartek).

– Plan obejmuje zabudowę terenów na północ od ulicy Spacerowej. Spotykamy się, by rozmawiać nad nowym pomysłem, a nie stawiać ludzi przed faktem dokonanym – mówi Maciej Łobos. Publiczna prezentacja rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 13:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama