Zdjęcie: Facebook.com / Młodzież Wszechpolska - Rzeszów
Reklama

Rzeszowscy nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej poczuli krew. Skrzykują się, by w poniedziałek protestować przeciwko darmowej jeździe autobusami miejskiej komunikacji dla zagranicznych studentów. 

– Prezydent Tadeusz Ferenc oraz radni, którzy byli za przyjęciem tego pomysłu, pokazali w dobitny sposób swoją dyskryminację wobec studentów Polaków, będących gospodarzami w Rzeczpospolitej. Tym samym wywołali burzę nie tylko wśród samych zainteresowanych, ale w niemalże całym kraju – przekazała nam w środę Izabela Pomykała, rzecznik podkarpackiej Młodzieży Wszechpolskiej.
 
Wszechpolacy na Facebooku już ogłosili, że w najbliższy poniedziałek (25 czerwca) o 14:30 będą protestować przeciwko wtorkowej decyzji Rady Miasta Rzeszowa i Tadeusza Ferenca, którzy zgodzili się na darmową komunikację dla zagranicznych studentów
 
– Perfidne zagranie Tadeusza Ferenca, który podczas wystąpienia na sesji stwierdził, że wie, iż spotka go krytyka, po raz kolejny pokazuje nam, młodym i świadomym Polakom, że jesteśmy w stolicy województwa traktowani jako „studenci gorszego sortu” – twierdzi Izabela Pomykała.
 
Nacjonaliści przypominają, że Tadeusz Ferenc nie pierwszy raz „pokazuje swój lekceważący stosunek do mieszkańców, a wprowadzić chce wiele ułatwień dla obcokrajowców, godząc w prawa i obowiązki wobec Rzeszowian”. Chodzi zapewne o ubiegłoroczną deklarację 12 prezydentów zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, którzy poparli politykę przyjmowania uchodźców. Poparł ją także Tadeusz Ferenc. 
 
„Nie zgadzając się na forowanie obcokrajowców, którzy i tak w naszym mieście mają dość duże swobody i udogodnienia, zapowiadamy protest przeciwko jawnej dyskryminacji Polaków ze strony włodarzy Rzeszowa” – ogłosili rzeszowscy nacjonaliści. 
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama