Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Nacjonaliści z Narodowego Rzeszowa i Młodzieży Wszechpolskiej oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych organizują 1 marca VII Rzeszowski Marsz Żołnierzy Wyklętych.

Jak przypomina Izabela Kołcz, rzecznik podkarpackiej Młodzieży Wszechpolskiej, 1 marca po raz kolejny będzie obchodzony w Polsce Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

– W tym roku marsz przejdzie w szczególnych okolicznościach jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która uformowała pokolenie Żołnierzy Wyklętych – poinformowała Izabela Kołcz.

1 marca w stolicy Podkarpacia już po raz siódmy przejdzie Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zainicjowany przez nacjonalistów z Narodowego Rzeszowa we współpracy z Młodzieżą Wszechpolską i Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

W tym roku na liście organizatorów marszu nie ma Obozu Narodowo-Radykalnego, który jest oskarżany o propagowanie faszyzmu, co nie oznacza, że działacze ONR nie pojawiają się na marszu. 

Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest organizowany od 2012 roku. – Jest wyrazem uznania dla bohaterów podziemia antykomunistycznego oraz ich ideałów – dodaje Izabela Kołcz. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Marsz rozpocznie się 1 marca o godz. 17:30 na rzeszowskim Rynku. Potem przejdzie ulicami: Kościuszki, 3 Maja, Zamkową, Zygmuntowską, pod rondo Żołnierzy Wyklętych, pomnik Łukasza Cieplińskiego i członków IV zarządu WiN.

Organizatorzy zapowiadają, że na Rynku i przed pomnikiem odbędą się okolicznościowe przemówienia. Nacjonaliści zamówili przed także modlitwę, złożą kwiaty i znicze. 

W 2017 roku w Rzeszowskim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięło udział ok. 700 osób. Relację i zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama