Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Nadinspektor Henryk Moskwa, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Rzeszowie, pożegnał się z policyjnym mundurem. W piątek przeszedł na emeryturę. 

Henryk Moskwa rozstaje się z policją po 29 latach pracy w tej formacji. Z kadrą kierowniczą podkarpackiej policji, komendant pożegnał się kilka dni temu, podczas wideokonferencji. Podziękował wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował.

Okolicznościowe pożegnanie Henryka Moskwy, ze względu na epidemię, odbyło się w bardzo wąskim gronie. Komendant pożegnał się ze sztandarem jednostki. Obecni byli jedynie najbliżsi współpracownicy oraz marszałek Władysław Ortyl.

Henryk Moskwa w policji pracował od 1992 roku. Przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery. W 1996 roku trafił do pionu kryminalnego komendy policji w Jarosławiu. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze.

W latach 2009-2015 Moskwa był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 roku zastępcą komendanta powiatowego policji w Jarosławiu. W styczniu 2016 roku stanął na czele jarosławskiej komendy.

8 grudnia 2017 roku Henryk Moskwa został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie. Zastąpił wtedy Krzysztofa Pobutę, który awansował na szefa małopolskiej policji. W lipcu 2019 r. Moskwa otrzymał stopień nadinspektora policji.

Do czasu powołania nowego komendanta podkarpackiej policji przez komendanta głównego policji pełnienie tych obowiązków powierzono mł. insp. Stanisławowi Sekule, dotychczasowemu zastępcy KWP Rzeszów, który odpowiada m.in. za wydział inwestycji.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama