Zdjęcie: materiały prasowe

Podkarpacka Komisja Filmowa oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają do udziału w Europejskiej Akademii Filmowej – przyznaniu Nagrody Młodej Widowni.

Poszukiwani są kandydaci na jurorów w wieku 12 – 14 lat chętni do obejrzenia na platformie streamingowej trzech nominowanych filmów: „Pinocchio” – reż. Matteo Garrone (Włochy, Francja), „The Crossing” („Jeden za wszystkich”) – reż. Johanne Helgeland (Norwegia), „Wolfwalkers” – reż. Tomm Moore & Ross Stewart (Irlandia, Luksemburg).

W niedzielę (25 kwietnia) młodzi jurorzy oddadzą swoje głosy na najlepszy w ich ocenie film, będą mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji o oglądniętych filmach oraz uczestniczyć w uroczystej ceremonii wręczenia Nagrody Młodej Widowni EFA, która będzie transmitowana na żywo o godz. 20:00 na platformie yaa.europeanfilmawards.eu.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy są na stronie Podkarpackiej Komisji Filmowej – www.podkarpackiefilm.pl w zakładce Edukacja – EFA Young Audience Award. Formularz powinien być podpisany przez rodzica lub prawnego i przesłany do 8 kwietnia na adres: a.dragrutkowska@podkarpackiefilm.pl.

– O wynikach rekrutacji poinformujemy drogą elektroniczną do 17 kwietnia br. – wyjaśnia Anita Drąg-Rutkowska z Podkarpackiej Komisji Filmowej. 

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej akademii Filmowej jest organizowana przez European Film Academy oraz EFA Production przy wsparciu Mitteldeutsche Medienförderung (MDM).

„Pinocchio”

Zdjęcie: materiały prasowe

Nowa wersja świetnie znanego dzieła. Nakręcony na tle przepięknych włoskich plenerów film pełne fantazji, cudów, śmiesznych i poruszających momentów. 

Roberto Benigni gra rolę Gepetto, starego stolarza, który wystrugał z drewna pajacyka, a ten w magiczny sposób zaczyna mówić, chodzić, biegać zupełnie jak żywy chłopczyk. Geppetto nadaje mu imię Pinocchio i próbuje wychować jak syna.

Nie jest to łatwe, gdyż niesforny i krnąbrny pajacyk ma umiejętność popadania w tarapaty – pada ofiarą oszustów, porywaczy, jest ścigany przez bandytów. Przeżywa masę przygód, często przerażających i spotyka wiele magicznych stworzeń na swej drodze.

Prawdziwym przyjacielem okazuje się Niebieska Wróżka, która uzmysławia Pinocchio, że pajacyk nie spełni swego marzenia, żeby zostać prawdziwym chłopcem, dopóki nie zmieni swego zachowania

„The Crossing” („Jeden za wszystkich”)

Zdjęcie: materiały prasowe

Opowieść o czwórce dzieci, które w czasie Drugiej Wojny Światowej stają się uciekinierami. Kiedy rodzice Otto i Gerdy zostają aresztowani, ci odkrywają, że w ich piwnicy ukrywają się żydowskie dzieci – Sarah i Daniel. Postanawiają pomóc im w ucieczce przed niemieckimi żołnierzami do Szwecji. Przemierzają razem zaśnieżone lasy, ich podróż to walka o życie. Film o zaufaniu, przyjaźni, strachu ale i wielkiej odwadze młodych ludzi.

„Wolfwalkers”

Zdjęcie: materiały prasowe

Akcja filmu dzieje się w średniowiecznej Irlandii. Robyn udaje się tam z ojcem, który poluje na ostatnią wilczą watahę. Podczas jednej z wypraw poza mury miasta dziewczynka zaprzyjaźnia się z ceniącą wolność Mebh z tajemniczego plemienia, którego członkowie podobno zamieniają się nocą w wilki. Próbując odnaleźć zaginioną matkę Mebh, Robyn odkrywa sekret, który przybliża ją do świata wilków i zmienia w coś, co jej ojciec musi zniszczyć

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama