Zdjęcie: kadr z monitoringu

Sprawców napadu na kantor wymiany walut przy ulicy Kościuszki w Rzeszowie zarejestrował monitoring. Właściciel placówki opublikował nagranie w internecie i wyznaczył nagrodę za wskazanie złodziei.

Do napadu doszło kwadrans po północy, z soboty na niedzielę (1/2 października). Złodzieje ukradli około 800 tys. zł.

Na opublikowanym nagraniu widać dwóch idących mężczyzn. Pierwszy jest ubrany w kurtkę z paskami odblaskowymi i niesie w ręce latarkę. Drugi, z brodą, ma na głowie kaptur. Nagranie pochodzi z kamery, która monitoruje podwórko i parking przy którym jest wejście do kantoru.

Jak dowiedzieliśmy się, sprawcy sforsowali dwoje drzwi, następnie wybili dziurę w ścianie i dostali się do miejsca gdzie była kasa pancerna. Rozpruli ją i ukradli pieniądze. 

Za informacje, które pozwolą ująć złodziei, właściciel wyznaczył nagrodę. – Adekwatną do przekazanych informacji – mówi. Prosi o kontakt w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie.

Żeby nie tracić czasu i pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, ogląda nagrania z kamery z ostatnich dwóch tygodni. – Będziemy przyglądać się każdej osobie, która w tym czasie była w kantorze – dodaje. 

Sprawą zajmuje się też prokuratura. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama