Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów wygrał regionalną rywalizację plebiscytu „Świeć się z Energą”. 14 stycznia ruszy finałowe głosowanie. 

Plebiscyt „Świeć się” ma wyłonić „Świetlną Stolicę Polski”, czyli najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce. Pierwszy, regionalny etap, trwał od 14 grudnia do 7 stycznia. Miał on wyłonić 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Internauci głosowali za pośrednictwem strony SwiecSie.pl.

Podkarpacie w finale plebiscytu będzie reprezentował Rzeszów, który w pierwszej turze pokonał m.in. Jarosław i Przemyśl.

Pozostali finaliści to: Aleksandrów Łódzki (łódzkie), Brzesko (małopolskie), Chełm (lubelskie), Czeladź (śląskie), Czersk (pomorskie), Koszalin (zachodniopomorskie), Łomża (podlaskie), Opole (opolskie), Radom (mazowieckie), Szczytno (warmińsko-mazurskie), Starachowice (świętokrzyskie), Toruń (kujawsko-pomorskie), Węgliniec (dolnośląskie), Września (wielkopolskie) i Wschowa (lubuskie).

Internauci w regionalnym etapie plebiscytu oddali ponad 84 tys. głosów. Dzięki zwycięstwu w województwie każdy z 16 mistrzów regionów awansował do finału zabawy oraz zdobył wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD ufundowany przez Energę z Grupy Orlen. Sprzęt trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem.

Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł trafi do miasta, które wygra plebiscyt. Głosowanie odbywa się poprzez stronę SwiecSie.pl. Drugi etap potrwa od 14 do 25 stycznia. Bezpośredni link do głosowania na Rzeszów znajduje się TUTAJ

Piękno świątecznego blasku w obiektywie

Do 25 stycznia trwa konkurs fotograficzny, do którego zgłoszono już prawie 1600 zdjęć. Amatorzy fotografii rywalizują w pięciu kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Szopka. W konkursie przewidziano 79 nagród, a ich łączna wartość to ponad 30 tys. zł. Nagrody indywidualne to: 3 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix, 1 tys. dla pięciu zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz 25 wyróżnień jury o wartości 500 zł.

Dodatkowo, w każdym województwie nagrodzonych będzie po trzech autorów prac, które zdobędą najwięcej punktów w głosowaniu internautów.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: