Fot. Politechnika Rzeszowska. Na zdjęciu Eurovia Rzeszów
Reklama

Studenci z Koła Naukowego Euroavia Rzeszów oraz Legendary Rover Team znaleźli się w gronie 98 drużyn, które otrzymały pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów.

Pieniądze dla wybitnie uzdolnionych studentów pochodzą z projektu „Najlepsi z najlepszych 3.0”. Studenci z Koła Naukowego Euroavia Rzeszów z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej otrzymają ponad 300 tys. zł. Euroavia bierze udział w konkursie nieprzerwanie od 2015 roku.

– Pieniądze przeznaczymy na udział w największych zawodach samolotów udźwigowych SAE Aero Design w USA oraz w międzynarodowych konferencjach naukowych – mówi Mateusz Rakieć z Euroavia Rzeszów, student lotnictwa i kosmonautyki PRz. – Wsparcie od ministerstwa pozwoli nam również podnieść kwalifikacje i umożliwi dalszy rozwój projektu poprzez liczne szkolenia.

Ponad 120 tys. złotych otrzyma od MNiSW również koło naukowe Legendary Rover Team. Twórcy łazika marsjańskiego Politechniki Rzeszowskiej pieniądze wydadzą na uczestnictwo w zawodach robotów, kursy i szkolenia.

– Pieniądze z projektu pokryją część kosztów transportu łazika, wyjazdów i noclegów reprezentacji. W planach jest również rozwój osobisty członków ekipy Legendary poprzez kursy doszkalające i szkolenia z oprogramowania inżynierskiego mówi Patryk Figiel z ekipy LRT, student lotnictwa i kosmonautyki PRz.

Projekt “Najlepsi z najlepszych! 3.0.” jest finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Fot. Rafał Mazur. Na zdjęciu Legendary Rover Team

Opr. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: