Najnowszy customowy motocykl z Rzeszowa zdobywa cztery nagrody w USA

Rzeszowska firma Game Over Cycles zdobyła w USA 4 nagrody na dwóch konkursach na Daytona Bike Week, jednym z największych festiwali motocyklowych świata organizowanym co roku na Florydzie.

 

Zdjęcia: Game Over Cycles

Zwycięski motocykl to customowy pojazd inspirowany samochodem „Slow Burn”, odrestaurowanym pojazdem marki Auburn, rocznik 1936, model 852 Boattail Speedster, którego właścicielem jest James Hetfield, wokalista i gitarzysta zespołu Metallica.

Konstruktorzy z Polski zbudowali motocykl będący siostrzanym pojazdem samochodu należącego do słynnego muzyka. Linia motocykla dokładnie odzwierciedla kształt „Slow Burna”, a jego części konstrukcyjne nawiązują do elementów składowych samochodu.

Motocykl miał swoją premierę 9 marca w USA na Rat’s Hole Custom Bike Show, konkursie konstruktorskim organizowanym na Daytona Bike Week 2024, jednym z największych zlotów motocyklowych świata, co roku odbywającym się na Florydzie.

O najnowszym projekcie Game Over Cycles pisaliśmy 4 marca

Zdjęcie: materiały Game Over Cycles

W prestiżowym konkursie Boardwalk Bike Show wystawiony przez GOC motocykl zdobył pierwsze miejsce w kategorii “Extreme Bagger” oraz nagrodę “Best of Show” na najlepszy pojazd w konkursie.

Natomiast w zawodach konstruktorskich Rat’s Hole Custom Bike Show, polska maszyna ponownie wygrała kategorię “Extreme Bagger” i po raz drugi otrzymała nagrodę “Best of Show”, czyli została uznana przez jury na najlepszy motocykl w całym konkursie.

W Boardwalk Bike Show wzięło udział 136 motocykli zarówno z USA, jak i Francji, Niemiec i Australii, natomiast w Rat’s Hole Custom Bike Show pojazd z Polski został uznany za najlepszy motocykl pokonując konkurencję z USA i Kanady.

Game Over Cycles

To założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Przez pierwsze lata działalności siedzibę miała w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy. Od 2019 warsztat Game Over Cycles działa w Rzeszowie.

Ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn m.in. takich jak The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem.

Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma ma już 29 nagród, w tym 22 międzynarodowe i 8 na Daytona Bike Week i Sturgis Motorcycle Rally, dwóch największych zlotach motocyklowych świata w USA.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama