Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Najlepsze warunki do jazdy mają kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Rzeszowie – wynika z najnowszego rankingu Korkowo.pl.

[Not a valid template]

 

Serwis przygotował raport dotyczący najwolniejszych polskich miast. Okazało się, że w czołówce rankingu zaszły spore zmiany. Najwolniejszy nie jest już wcale Wrocław uznawany często za najwolniejsze miasto w kraju.

W lutym najwolniejszym miastem okazał się Szczecin – tutaj kierowcy nie rozpędzą się ani w ścisłym centrum, ani na jego obrzeżach. Średnia prędkość w centrum wynosi 32,4 km/h. I choć w większości miast w ścisłym centrum jeździ się wolno, to już w mniej centralnych rejonach kierowcy przyspieszą. W Szczecinie jest odwrotnie. Średnia prędkość w całym mieście wynosi jedynie 28,9 km/h i jest najniższa w kraju.

Lublin, Łódź, Wrocław…

Drugim miastem w rankingu Korkowo.pl okazał się tym razem być Lublin, co jest sporym zaskoczeniem, w którym średnia prędkość wynosi 31,7 km/h. W porównaniu z październikiem prędkość lublinian spadła aż o 10 km/h.

Kolejne miejsca zajmują Łódź, Wrocław i Warszawa. Co ciekawe, dla tych miast spadek w rankingu nie jest wcale spowodowany przyspieszeniem, a jedynie znacznym spadkiem prędkości na dwóch pierwszych miejscach. W Łodzi odnotowano prędkość niecałych 37 km/h, czyli dokładnie taką samą jak w październiku. Tak samo sytuacja wygląda we Wrocławiu i Warszawie.

Najszybciej w małych miastach

Najlepsze warunki do jazdy mają kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim (50,3 km/h), Zielonej Górze (50,2 km/h) i Rzeszowie (47,6 km/h). Przejezdne centrum posiada Gdańsk, gdzie kierowcy jadą aż 39,5 km/h, co jest najlepszym wynikiem dla centrum w całym rankingu. Dobrze jeździ się również w Białymstoku, Kielcach i Opolu (ok. 36 km/h). W Rzeszowie średnia prędkość w centrum miasta wynosi 33,3 km/h.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane na podstawie urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po największych polskich miastach w lutym w godzinach między 8 a 18.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: