Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News i materiały komitetów wyborczych
Reklama

Konrad Fijołek nadal prowadzi w sondażach przed niedzielnymi wyborami na prezydenta Rzeszowa. Druga tura jest niemal pewna.

Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, opublikował wyniki sondażu przeprowadzonego w dniach 20-24 maja przez Centrum Badań Marketingowych Indicator.

Na czele sondażu jest Konrad Fijołek, kandydat opozycji. Na Fijołka zagłosowało 44,32 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajmuje Marcin Warchoł, wspierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Warchoł może liczyć na 22,73 proc. głosów. 

Podium zamyka Ewa Leniart, która startuje z własnego komitetu Wspólny Dom Rzeszów i z poparciem PiS. Poparcie Leniart deklaruje 17,05 proc. badanych. Ostatni jest Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji, z poparciem na poziomie 15,91 proc. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sondaż przeprowadzono wśród 1000 mieszkańców Rzeszowa metodą CATI/CAVI (telefoniczno-komputerowy). 

Wyniki sondażu Indicatora oznaczają, że wyborów prezydenckich w Rzeszowie nie uda się rozstrzygnąć w pierwszej turze, która jest zaplanowana na najbliższą niedzielę, 13 czerwca. Wyborcza dogrywka przewidziana jest na 27 czerwca.

Zdjęcie: Twitter.com / Łukasz Pawłowski

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama