Zdjęcie: Materiały prasowe

Rzeszów będzie po raz pierwszy jednym z miast gospodarzy VII sztafety Poland Business Run, która odbędzie się we wrześniu. Od piątku (29 czerwca) ruszają zapisy. 

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

Poland Business Run to największy charytatywny sztafetowy bieg biznesowy. Podczas wydarzenia pięcioosobowe drużyny biegną, by pomóc osobom niepełnosprawnym. Sztafeta co roku gromadzi na starcie liczną grupę pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. 

Gospodarzami wydarzenia do tej pory byli: Kraków, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice i Lublin. W tegorocznej edycji, która odbędzie się 2 września, do miast-gospodarzy Poland Business Run dołączy także Rzeszów.

–  Cieszymy się, że możemy wpisać bieg w kalendarz imprez sportowych na Podkarpaciu – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Biegnąc z nami w tym roku, uczestnicy sztafety pomogą „postawić na nogi” aż kilkadziesiąt osób.

– Rzeszów to szybko rozwijające się, przyjazne miasto, z bogatą ofertą kulturalną i sportową. Mieszkańcy chętnie angażują się w przeróżne inicjatywy promujące aktywność i zdrowy styl życia, dlatego wierzę, że projekt Poland Business Run spotka się tutaj z dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest także wyjątkowy, charytatywny cel biegu. Myślę, że rzeszowianie licznie pojawią się na starcie, by pomóc osobom niepełnosprawnym – mówi Tadeusz Szylar z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie.

W stolicy Podkarpacia będzie mogło podczas sztafety wystąpić 100 pięcioosobowych zespołów. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania dystans 3,5 km. 

Biznesowa sztafeta w Rzeszowie swój początek i koniec będzie miała na rzeszowskim Rynku. Trasa biegu będzie obejmować: ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, ul. Szopena, przez Olszynki, a później bulwary wzdłuż Wisłoka.

Następnie będzie trzeba przebiec dookoła Cmentarza Starego. Potem al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza, ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza, aż na Rynek. 

W 2017 roku podczas Poland Business Run udało się zebrać ponad 1,6 mln zł na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnych ruchowo. W tym roku, ze względu na udział Rzeszowa jest szansa na jeszcze większą kwotę.

Mimo, że do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, zapisywać można się od piątku (29 czerwca). Opłata startowa za jedną drużynę wynosi 350 zł (netto). Rejestracja jest możliwa na stronie: polandbusinessrun.pl/member/pl/register

Rzeszów News jest patronem Poland Business Run. 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama