Perły Ukrainy, największy festiwal mody, został po raz pierwszy przeniesiony do Polski. Odbędzie się on w Rzeszowie.

Festiwal został przeniesiony do Rzeszowa ze względu na sytuację na Ukrainie spowodowaną zestrzeleniem malezyjskiego samolotu przez prorosyjskich separatystów.

Organizatorzy festiwalu „Perły Ukrainy” zdecydowali się przenieść imprezę do Polski. Co roku odbywała się ona z dużym rozmachem w Symferopolu i na Krymie. Z powodu nasilających się działań wojennych na Ukrainie i dużego zagrożenia bezpieczeństwa uczestników festiwalu organizatorzy uznali, że „Perły Ukrainy” lepiej przeprowadzić poza granicami kraju.

„Perły Ukrainy” gromadzą największych ukraińskich projektantów mody, producentów odzieży, projektantów-artystów, modelki, modeli  i artystów estradowych. Podczas festiwalu prezentowane są kreacje pochodzące z najnowszych kolekcji ukraińskich młodych projektantów, wybierana jest Miss Model Ukrainy i Mister Model Ukrainy, a wszystko to przeplatane jest występami znanych ukraińskich piosenkarzy i piosenkarek oraz występami rewii.

W tym roku organizatorzy festiwalu podjęli po raz pierwszy w historii tej imprezy decyzję o zorganizowaniu jej poza granicami kraju. Jako miejsce wybrano Rzeszów i hotel Imperium Palace w podrzeszowskiej Świlczy. Miejsce to wybrane zostało nieprzypadkowo. Rzeszów staje się prężną stolicą regionu najdalej wysuniętą na wschód Europy. Coraz częściej organizowane są tu spotkania z projektantami mody, organizowane są pokazy.

Głównym punktem festiwalu jest Gala Perły Ukrainy, która odbędzie się w hotelu Imperium Palace 26 lipca o godz. 20:00. Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną najnowsze kolekcje ukraińskich projektantów, z  możliwością ich zakupienia, a także wybory Miss Model Ukrainy i Mister Model Ukrainy. Galę uświetnią ukraińscy artyści: zespoły wokalne i taneczne. Podczas gali możliwe będzie nawiązanie kontaktów handlowych z producentami odzieży z Ukrainy. Gala będzie miała charakter otwartego pokazu mody.

PROGRAM FESTIWALU

24 lipca

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Z Ukrainą w sercu” – flash mob na ulicach Rzeszowa. Wycieczka po największych atrakcjach turystycznych Rzeszowa i Podkarpacia, spotkanie uczestników festiwalu z organizatorami, władzami miasta i województwa, sponsorami, spotkanie uczestników z jury konkursu, ukraińsko – polska konferencja prasowa

25 lipca

Sesja zdjęciowa uczestników festiwalu w Hotelu Imperium Palace i w plenerze, dyskoteka z uczestnikami festiwalu w hotelu Imperium Palace o godzinie 20:00.

26 lipca, godzina 20:00

Uroczysta gala „Perły Ukrainy” w hotelu Imperium Palace. Pokaz najnowszej kolekcji odzieży ukraińskich projektantów, ogłoszenie wyników i przyznanie nagród  Perły Ukrainy, wybory Miss Model Ukrainy i Mister Model Ukrainy oraz miss i mister hotelu Imperium Palace, występy artystyczne i choreograficzne ukraińskich wykonawców, zabawa taneczna.

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów telefon: 17 860 33 60,  517 955 305

Szczegółowe informacje na stronie www.imperium.rzeszow.pl oraz na facebooku www.fb.com/Hotel.Imperium.Rzeszow

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama