Zdjęcie: Pan Paweł / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Policjanci poszukują sprawcy napadu na Bank Spółdzielczy w Rzeszowie – dowiedział się Rzeszów News. To już drugi napad w przeciągu tygodnia w stolicy Podkarpacia.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 12:00 na ul. Powstańców Wielkopolskich w rzeszowskiej dzielnicy Słocina. “Pełno policji i ochrony a teren ogrodzony taśmami” – napisał do nas pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News.

Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, potwierdza, że doszło do napadu na bank.

– Nieznany mężczyzna wszedł do placówki banku. Twarz miał zasłoniętą szalikiem. Przedmiotem przypominającym broń sprawca sterroryzował kasjerkę, zabrał pieniądze i uciekł. Nikomu nic się nie stało. W chwili napadu, w banku były dwie pracownice, klientów nie było – mówi Szeląg.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci  z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zabezpieczają ślady. Już wiadomo, że w banku był zainstalowany monitoring, który zarejestrował sprawcę napadu. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj policjanci opublikują rysopis napastnika. Trwają przesłuchania pierwszych świadków zdarzenia. 

Policja nie ujawnia, ile pieniędzy padło łupem sprawcy. Według naszych nieoficjalnych informacji napastnik ukradł ponad 10 tys. zł. – Trwają poszukiwania sprawcy – dodaje Adam Szeląg.

Jak się dowiadujemy, to już drugie tego typu zdarzenie w Rzeszowie w przeciągu tygodnia. W ubiegły poniedziałek do placówki banku przy ul. Dąbrowskiego na przeciwko Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego po godz. 16:00 wszedł nieznany mężczyzna, również zastraszył kasjerkę i zażądał gotówki.

– Pracownica nie wydała pieniędzy sprawcy, który uciekł. W tym przypadku również nikomu nic się nie stało. Poszukujemy sprawcy usiłowania rozboju – twierdzi Adam Szeląg. 

Policjanci podejrzewają, że sprawcą obu napadów mogła być ta sama osoba. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: