Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

19-latek w tymczasowym areszcie, 16-latek w schronisku dla nieletnich. Za co? Za napady na rowerzystów. 

Do napadów na cyklistów doszło na terenie Tarnobrzega i podtarnobrzeskiej gminy Gorzyce. Do pierwszego doszło w minioną niedzielę w nocy na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Wtedy zaatakowano 27–latka. Napastnicy zepchnęli go z roweru, a gdy ten wpadł do rowu, ukradli mu telefon komórkowy oraz zakupy o wartości 200 zł.

– Sprawcy po zdarzeniu uciekli, a poszkodowany 27-latek z licznymi otarciami naskórka i potłuczeniami trafił pod opiekę lekarską – relacjonuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. 

Dwa dni później policjanci odebrali zgłoszenie o podobnym przypadku. We wtorek, po 23:00, powracającego do domu 23-letniego rowerzystę zaatakowali napastnicy. Ci byli brutalni – podduszali 23-latka, bili go po twarzy i głowie, ukradli mu telefon i próbowali zabrać pieniądze i dokumenty. Agresorów spłoszyły przypadkowe osoby.

Policyjna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza szybko przyniosła efekty. Następnego dnia w południe kryminalni zatrzymali pierwszego sprawcę – 19-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Drugim sprawcą okazał się 16-latek z gminy Gorzyce. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

Sąd zdecydował, że 19-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a 16-latek w schronisku dla nieletnich. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama