Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Brutalne napady na salony gier w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 39 lat. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. 

Do napadów na dwa salony gier doszło 6 maja. Do pierwszego przy ulicy Popiełuszki. Ok. 13:00 policjanci dostali sygnał, że do salonu weszło dwóch mężczyzn.

– Jeden z nich wyciągnął pracownika salonu zza lady, przewrócił na ziemię i grożąc nożem zażądał do niego pieniędzy – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W tym czasie drugi mężczyzna, jak ustalili policjanci, wyłamał kasetkę w jednym z automatów, ale ta była jednak pusta. Ostatecznie sprawcy ukradli ok. 200 zł z kasetki, która była pod ladą. 

Chwilę później policjanci zostali powiadomieni o kolejnym rozboju, tym razem przy ul. Grottgera. Ok. 14:00 w salonie gier dwaj mężczyźni obezwładnili pracownicę salonu i ukradli jej portfel z dokumentami i firmowe pieniądze – 2000 zł.

– Po wyjściu z lokalu, skradzionymi kluczami zamknęli kobietę w środku – informuje nadkom. Szeląg. 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Było niemal pewne, że obu rozbojów dopuściły się te same osoby. Rysopisy sprawców ustalono na podstawie zapisów z kamer. Policjanci sprawdzili okolice salonów i skontrolowali dworce.

Advertisement

Napastników nie udało się zatrzymać bezpośrednio po zdarzeniu, ich ustaleniem zajęli się kryminalni z rzeszowskiej komendy, zaangażowano też do tego funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Po kilku dniach kryminalni namierzyli mężczyzn. To mieszkańcy powiatu grójeckiego: 36-letni Ryszard P. i 39-letni Andrzej H. 36-latek był w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali go w zeszłą środę na parkingu przy ul. Krośnieńskiej, gdy siedział w maździe.

Andrzeja H. zatrzymano w czwartek na terenie powiatu grójeckiego. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie usłyszeli po dwa zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i rozboju.

Na wniosek prokuratury, w piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama