Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat, którzy napadli na dostawcę pizzy. Obaj odpowiedzą przed sądem.

W sobotę około godz. 22:30 dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony o napadzie na dostawcę pizzy, do którego doszło w Turzym Polu. Mężczyzna, dowożąc pizzę we wskazane miejsce, został napadnięty przez dwóch młodych mężczyzn, którzy żądali od niego pieniędzy z utargu.

Dostawca pizzy oświadczył, że sprawcy kilkakrotnie uderzali go pięściami po głowie i kopali, ale zdołał się uwolnić z rąk napastników i odjechać z miejsca napadu.

Policjanci z wydziału kryminalnego po kilku dniach ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. Okazało się, że na pomysł zdobycia w ten sposób pieniędzy, wpadł młodszy z zatrzymanych.

18-latek i 21-latek usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny. Mają obowiązek stawiać się w jednostce policji dwa razy w tygodniu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama