Zdjęcie: Pixabay

Marihuanę, haszysz i tabletki extazy, zabezpieczyli policjanci podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu Cieszanów Rock Festiwal 2018. Cztery osoby usłyszały zarzuty posiadania narkotyków.

Cieszanów Rock Festiwal 2018 trwał od czwartku do niedzieli (16-19 sierpnia). Policjanci, którzy zabezpieczali imprezę, zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. W piątek wieczorem na jednym z parkingów funkcjonariusze zauważyli dwóch  mężczyzn, z których jeden – 38-latek z Zamościa – palił „skręta” z marihuany. 

Policjanci zwrócili również uwagę na nerwowe zachowanie drugiego mężczyzny – 39-latka, także z Zamościa. Okazało się, że w portfelu ma dwie tabletki. Funkcjonariusze przeszukali samochód 39-latka. Pod wycieraczką znaleźli woreczek z suszem roślinnym, a w schowku kolejny woreczek i młynek służący do rozdrabniania suszu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę około godz. 21:00. Policjanci dowiedzieli się, że na terenie szkoły podstawowej w rejonie imprezy, jest mężczyzna, który w plecaku ma marihuanę. Mundurowi przeszukali plecak 24-latka z Sokołowa Małopolskiego. Miał w nim młynek i woreczek z suszem roślinnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei w niedzielę tuż po godz. 19:00 policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok stał się bardzo nerwowy. 24-letni mieszkaniec Stalowej Woli w podręcznej saszetce miał woreczek strunowy z suszem. Podobnie, jak we wcześniejszych przypadkach, mężczyzna trafił do aresztu.

Badania testerem wykazały, że zabezpieczone przez policjantów substancje to marihuana i haszysz, a tabletki to extazy. – Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności – poinformowała Monika Tomczyszyn-Pachołek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama